TARSUS’TA AYAKKABI BOYACISININ 200 TL’SİNİ DOLANDIRDILAR


Tarsus’ta geçimini ayakkabı boyacılığı yaparak sağlayan   Rahmi Aslan’ın 200 TL parasını dolandırıcılar çarptı.
Kent merkezinde ayakkabı boyacaılığı yapan Rahmi Aslan adlı 33 yaşındaki boyacının dolandırıcılık yöntemi ile 200 TL’si alındı.
Kızılmurat mahallesinde bir şahsın verdiği 200 TL elektrik parasını yatırmaya giden Aslan’ın önünü kesen bir kişi, para bozdurma bahanesi ile 200 TL’yi aldı. Kimliği meçhul şahıs iddiaya göre “Rahmi 200 TL bozuğun var mı? diye sorar. Rahmi de elindeki parayı bozmak için karşısındaki şahsa verir. Ancak o şahıs Rahmi’ye karşıdaki bir evi göstererek “Şu karşı eve git. Orada  yengen kapıyı açar. Ondan tüm 200 TL iste. Bozuk parayı bana verdiğini söyle. Ayrıca yengen evden sana 5 tane ayakkabı verecek. Onları da boya para kazan. Birde ayakkabı boyama parasını da yengen verecek, o parayı da istemeyi sakın unutma” der.
Boyacı  Rahmi Aslan elindeki parayı verdikten sonra tarif edilen eve  gittiğinde dolandrırıldığını anladı. Geri döndüğinde ise kendisini dolandıran şahsı bulamadı. Polise giderek şikayetçi oldu. Rahmi Aslan  kendisini dolandıran şahsın yakalanarak 200 TL paranın kendisine geri verilmesini bekliyor.