YAZ KUR'AN KURSLARI AÇILDI


Tarsus  Müftüsü  Hayri Erenay, İlçe Merkezinde bulunan bazı Camilerde düzenlenen Yaz Kur’an Kursları açılış programına katıldı.
  İlk olarak Dörtlemez Camii’inde düzenlenen açılış programına katılan Müftü Hayri Erenay yaptığı konuşmada çocuklarımız için yapılan bu hazırlıklardan dolayı cami görevlilerine, kurslara katılımlarından dolayı çocuklara ve çocukları camilere gitmeleri koşunda teşvik eden, bizzat ellerinden tutarak camiye getiren anne babalarına teşekkür etti. 
Erenay, konuşmasına devamla şunları sçyledi: “bu günlerde iki önemli anı aynı anda yaşamaktayız. Birincisi Mübarek ramazan ayı, ikincisi yaz Kur’an kurslarının başlaması, önemli olan bu iki önemli olayı idrak edebilmektir. Diyanet işleri başkanlığı olarak bu yavrularımıza sahip çıkarak bu önemli iki anı çocuklarımızı sıkmadan eğlenceli bir şekilde yaşatmak ve öğretmek için Yaz Kur’an Kurslarını başlattık. Bu kurslarımız çocuklarımıza dini bilgileri öğretme mekanlarıdır, buradan anne ve babalara seslenmek istiyorum, onları tebrik ediyorum, çocuklarının elinden tutup kurslara götürerek hocalara teslim ettiler. Bu sorumluluk sadece bu kadar olmamalı, çocuklarımızı takip etmeliler, camiye gidiyoruz diye başka yerlere gitmelerine müsaade etmemeliler, gündüz kurslarda öğrendiklerini akşam sormalılar. Öğretmenlerimize ve hocalarımıza da düşen görevler var. Bize emanet edilen bu yavrularımıza güler yüz tatlı dilli davranarak eğitim vermeliyiz. Böyle davranarak islamı sevdirmeli kur’an-ı sevdirmeliyiz. Bu durumda bu yavrularımız hocayla barışık olacak, cami ile barışık olacak hayatla barışık olacaktır. Çocuklarımızı da tebrik ediyorum. Yaz tatillerini gezmek oyun oynamakla geçirmek yerine Yaz Kur’an Kurslarına gelerek değerlendirecekler. Yemek yemeyi, okumayı, sohbet etmeyi öğrenmek nasıl gereklilikse dinimizi öğrenmekte aynı şekilde gerekliliktir. Yaz dönemi bu kurslarımızın siz çocuklarımız için, aileleriniz için ve bizler için hayırlı olmasını yüce rabbimizden niyaz ediyorum”  diyerek sözlerini tamamladı.

 Cami içerisindeki çocuklarla sohbet eden Müftümüz Yaz kursları işleyişi ile ilgili cami görevlilerinden bilgi aldı.