AİLE BOYU MİDELERİNİ KÜÇÜLTTÜLER


Adana’nın Pozantı ilçesinde yaşayan Ayşegül Güngör ile 3 çocuğu fazla kilolarından kurtulmak için tüp mide ameliyatı oldu. Mideleri küçültülen aile fertleri, son 3 yıl içinde gerçekleşen ameliyatların ardından şimdiye kadar toplam 191 kilo verdi. Medical Park Tarsus Hastanesi’nde geçen hafta ameliyat olan küçük kardeş, hedefini gerçekleştirirse, toplam kilo kaybı 250’yi geçecek.
İLK AMELİYAT AĞABEYE
Güngör ailesinde ilk tüp mide ameliyatını, 2014’te ailenin en büyük çocuğu Mahmut Nedim Güngör oldu. Şu anda 28 yaşında olan Mahmut Nedim Güngör 70 kilo zayıflayarak, 150 kilodan 80 kiloya düştü. Ardından 2015 yılında, şu anda 26 yaşında olan kardeşi Mehmet Kadri Güngör tüp mide ameliyatı oldu. Ameliyat öncesi 164 kilo olan Mehmet Kadri Güngör, iki yılda 64 kilo vererek 100 kiloya indi.
SON AMELİYAT KIZ KARDEŞE
Anne Ayşegül Güngör’ün midesi ise 2016’da Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük tarafından küçültüldü.  Şu anda 46 yaşında olan Ayşegül Güngör, 130 kilo olarak ameliyata girdiği ameliyattan sonra 57 kilo zayıflayarak 73 kiloya düştü. Böylece anne ve 2 çocuğu toplam 191 kilo vermiş oldu. Son olarak ise Medical Park Tarsus Hastanesi’nde yine Op. Dr. Erdal Cücük tarafından, Ayşegül Güngör’ün kızı Melek Merve Güngör (20) ameliyat edildi. 125 kilo olan Merve Güngör’ün, hedeflediği 60 kiloya düşmesi halinde ailenin toplam kilo kaybı 256’yı bulacak.
KİLO SORUNU HEP VARDI
Tüp mide ameliyatıyla zayıflayan Mehmet Kadri Güngör, genetik bir durum belirlenmediğini ancak ailelerinde eskiden beri kilo sorunu bulunduğunu söyledi. Babalarının hayatta olmadığını belirten Güngör, “Annem ve biz 3 kardeş eskiden beri kilo sıkıntısı yaşıyoruz. Ağabeyimin 2014’te tüp mide ameliyatıyla zayıflamasının ardından sırayla biz de ameliyat olduk” dedi. Merve Güngör ise annesi ve ağabeylerinin ameliyatlarının başarılı sonuçları üzerine operasyona karar verdiğini söyledi.