BAŞKAN KOÇAK”TSO BAŞKANLIĞINA BİR DÖNEM DAHA ADAYIM”


Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Toplantı  salonunda basının karşısına  geçen TSO Başkan Koçak, 2013 yılında  yönetim kurulu olarak göreve geldikleri Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nda ilk iş alarak hizmet binasını  yenilemekle  başladıklarını  söyledi.
“Aslan yattığı yerden belli olur. Bizde  Yönetim Kurulu  olarak TSO Hizmet binamızı üyelerimizin ve  dışardan gelecek olan misafirlerimizin daha  kullanışlı ve daha  modern olması için yeniledik.”diyen Başkan Koçak, iki  ay sonra  yapılacak olan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına bir dönem daha  aday olacaklarını ifade etti.
“Hedeflerimiz Doğrultusunda Yaptığımız faaliyetlerimiz ve Yapmak istediklerimiz 2013-2017” başlığı  altında  basın toplantısı düzenleyen  Başkan Koçak, 2013-2017 tarihleri arasında  yönetim kurulu olarak  üyelerine sundukları  hizmetleri, iş gezilerini ve bundan sonra  yapacaklarını  slayt gösterisi  ile aktardı. Özellikle Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusuna değinen Başkan Koçak, şuan ÇED Raporu işlemlerinin başladığını ve önlerinde kritik bir 10 günlük bir sürecin bulunduğunu vurguladı.
“Başkan Koçak “TGİOSB 530 ha  alan büyüklüğünde  olacak. Yapılan Avab Perselasyon planında 6 adet  İdari ve  teknik Altyapı için  parsel ve 169 adet sanayi  parseli  bulunmaktadır. 169 Sanayi  Parseli 71 da  ve 5 da büyüklügünde muhtelif parsellerden oluşmaktadır. Kurulması planlanan tesislerde 10.000 doğrudan  istihdam hedeflenmektedir. Dolaylı istihdam olarak 5 Bin kişinin istihdam edilmesi planlanmaktadır. Çarpan etsiki ve  tesislerin hammadde tedariki de göz önünde  bulundurulduğunda  ise  toplamda 220 bin kişi TGİOSB Projesinden ekonomik  olarak  olumlu  etkilenecektir.” Şeklinde konuştu.
Başkan Koçak, toplantıda 2013-2017 hizmet dönemlerinde  TSO yönetim kurulu  arkadaşları  ile birlikte  üyelerine  yaptıkları  hizmetleri, meslek grubu ile  yapılan  yurt içi ve yurt dışı fuarlar ile Tarsus’un sorunlarını, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali  Yıldırım ile Mersin Milletvekili ve Bakan Lütfi  Elvan ile yapılan toplantıları slayt gösterisiyle  aktardı.
Bakan  Elvan’ın Tarsus’a  katkısının büyük olduğunu ifade eden Başkan Koçak, Çukurova  Havaalanı  Projeisi’nin  yeniden  başladığını ve kamyonların  çalışmaya  başladığını  Hatta Yenice’den yol yapım çalışmalarını  ise  sürdüğünü  bir  yıl  içerisinde  tamamlanacağını öğrendiklerini kaydetti.
Çukurova  Havalanı tamamlandığından  Adana ve  Mersin’den ulaşım konusunda  raylı  sisteme geçileceğini ifade eden Tarsus ticaret ve Sanayi  Odası Başkanı  Ruhi Koçak, “Mersin, Tarsus ve  Adana’dan Çukurova  Havaalanına  gitmek isteyen  vatandaşlar raylı  sistemle ulaşımını  sağlayabilecekler. Bu konuda  çalışmalar başladı” ifadelerini  kullandı.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı  H. Ruhi  Koçak,  bir gazetecinin “Belediye  başkanı  Adayı olacak mısınız” sorusunu üzerine  ise şinları  söyledi:”Belediye  başkanlığı adayı  konusunda benim bile  bilgim yok. Göreve  geldiğimiz günden bugüne kadar  TSO’ya  siyasitten  uzak tuttuk. Siyaseti  sokmadık. Böyle  bir  şeyi  bana layık  görülmesinden memnunluk duydum. Fakat  aynı  zamanda  ise  bu bir  yıptarma stratejisidir. Tarsus Ticaret v e sanayi  Odası Yönetim Kurulu Başkanı  olarak hiçbir  siyasi çalışmam yok. Siyaseti düşünmüyorum. Sadece Tarsus ekonomisine siyasilerle birşeyler kazandırmak için çalışıyoruz.  Yaklaşan  TSO  Genel kurulu  öncesi yönetimimizi  yıpratacak art niyetli  söylemlerdir. Bu da  Tarsus’a  zarar verecek  aslı  olmayan  söylemlerdir. Benim siyasi  bir  çalışmamam ve Belediye  Başkanlığı  adaylığı  gibi  bir düşüncem yok. Tarsus Ticaret ve  Sanayi  Odası’na  bir  dönem daha adayım”şeklinde  konuştu.