Mersin Büyükşehir Belediyesi, kazaların yoğun olduğu H. Okan Merzeci Bulvarı ile 156. Cadde kesişimindeki Siteler Karakol Kavşağı’nda trafik sinyalizasyon sistemi tesis ederek, yeni nesil kavşak kontrol cihazı yerleştirdi. 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, trafik akışının yoğun olduğu cadde ve bulvarlarda trafiği rahatlatmak, olası kazaların önüne geçmek ve yayaların güvenliğini sağlamak için başlattığı sinyalizasyon sistemi çalışmalarına devam ediyor.
Mersin genelinde başlattığı katlı kavşak ve bat-çık projelerinin yanı sıra akıllı kavşaklar ve sinyalizasyon sistemleri ile vatandaşların trafikte güvenli ve rahat bir ulaşım sağlamaları için hizmetlerine devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, son olarak trafik ışıklarının bulunmadığı ve kaza oranının çok yüksek olduğu H. Okan Merzeci Bulvarı ile 156. Cadde kesişimindeki Siteler Karakol Kavşağı’na trafik sinyalizasyon sistemi tesis etti. Yeni nesil kavşak kontrol cihazının yerleştirildiği kavşakta sabah, öğlen ve akşam saatleri için ayrı ayrı olarak araçların sayısı tespit edilerek, trafik ışıkları araç yoğunluğuna göre yönetiliyor. Trafiğin yoğun olduğu yönde daha uzun süre yeşil ışık yanması sağlanırken, araçların trafikte bekleme süresi azaltılıyor.
Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından tesis edilen sistem sayesinde araçlar belirli bir nizam doğrultusunda güzergâhlarına devam edebiliyor. Araç sürücüleri kadar yayaları da memnun eden sistem sayesinde kavşakta yaşanabilecek olası kazaların önüne geçilirken, sürücülerin ve yayaların güvenli bir şekilde trafikte olmaları sağlanıyor.
Sinyalizasyon sisteminin devreye girmesi ile büyük mutluluk yaşadıklarını söyleyen araç sürücüleri önsesinde kavşakta kimin kime yol vereceğinin belirsiz olduğunu ve araçların kargaşa yarattığını belirtti. Bu kargaşa sonucunda da kavşakta çok fazla kaza olduğunu ekleyen sürücüler, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu sinyalizasyon sistemini kurmasını takdir ettiklerini belirtti. Yapılan bu duyarlı hizmetten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden sürücüler, kazalar azalacağı için duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Devreye giren sinyalizasyon sistemi hem araç sürücülerini hem de karşıdan karşıya geçmekte oldukça sıkıntı yaşayan yayaları rahatlattı. Kazaların çok yoğun olduğu ve can kaybının yaşandığı kavşakta yeni nesil sistem sayesinde trafik düzene girerken, kaza riski en aza indiriliyor.

Mersin genelinde trafiğin yoğun olduğu Hilton Kavşağı, Muğdat Kavşağı, Forum Kavşağı, Mezitli Belediyesi Kavşağı gibi önemli 16 kavşağa tesis edilen sistem, 2017 yılı sonlarına kadar 40 kavşağa daha tesis edilecek.