TARSUS ÖZLEDİĞİ HİZMETE KAVUŞTU


Tarsus Belediyesi tarafından yap-işlet- devret modeli ile yaptırdığı, kapalı semt pazarı, SPA, Kapalı Yüzme Havuzu ve düğün salonlarının oluşturduğu May Life Plaza binlerce Tarsusluların katılımıyla açıldı. Açılışta ünlü sanatçı Kıraçrüzgarestirdi.
Program Abdil Çemer ve Ahmet Mercan’ın verdiği konser ile başladı. Kesilen kurban ve yapılan duanın ardından tesisin kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. Program protokol üyelerinin tesisi gezmesiyle devam etti.
Konuşmalar kısmında söz alan Ergenekon Mahalle Muhtarı Yunus Anacık, mahallesine yapılan hizmetin örnek olduğunu söyledi.
Muhtar Anacık, “Bu tesis sadece mahallemize değil, buradan Çamlıyayla’ya kadar hizmet verecek. Bu tesis mahallemizin de çehresini değiştirecektir. Mahallemize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu hizmetlerden dolayı emeği geçenlere ve başkanıma teşekkürler ediyorum. Benim için Şevket Can, kalbimdeki heyecan” dedi.
May Life Plaza adına konuşan Metin Atik, “Tesisimizi 2016’nın Şubat ayında ihale ile Tarsus Belediyesinden aldık. İnşaat süresi 24 ay olmasına rağmen 16 ayda bitirme başarısını gösterdik. May Life Plaza’nın genel özellikleri şu şekildedir;  8 bin m2 arazi üzerine 13 bin m kapalı alana sahip, 5500 m2 otoparkı, orta katta 3000 m2 sağlık kulübü ve 1600 m2 dükkan ile hizmete başladık. Ayrıca en üst kata 400 ve 1000 kişilik olmak üzere 2 ayrı düğün salonumuz ve restorantımız mevcuttur. 4000 kişilik konferans alanına sahip salonumuzda düğün, özel gün ve toplantılarınızı yapabilirsiniz. Projemiz sağlık kulübü aracılığı ile spor salonu, yarı olimpik yerden ısıtmalı yüzme havuzumuz, Türk hamamı, sauna, buhar odası ve SPA’dan oluşan alanlarımızla hizmet alabileceksiniz. Bu eserin oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Tesisin Çukurova bölgesine örnek olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Şevket Can, alanın kotasının düz olmaması nedeniyle 3 katlı bir tesisin oluştuğunu söyledi.
Başkan Can, “2014 yılından sonra Ergenekon Mahallemiz 45 mahallemizden biraz daha şanslı oldu. Hizmet açısından baktığımızda Ergenekon Parkını ve Yaşam Merkezinin 2014 seçimlerinden sonra açılışını gerçekleştirdik. Doğalgaz Ergenekon Mahallemizin bütün sokaklarına geldi ve mahallemiz doğalgaza kavuştu. Elektrik kabloları yeraltına alındı yama çalışması devam ediyor.
Atatürk caddesinden giderken sol tarafta inşaatlar başladı. 170 dönüm alanlık yerin İmar uygulamasını bitirdik şu anda inşaatlar başladı. Toros Kolejinin arkasında bulunan 570 dönümlük kısım içerisinde sit alanı ve sit alanı dışında kalan kısımlar var. Bunlarla ilgili Belediyemiz koruma amaçlı imar planı çalışmayı başlattı, bu süreç inşallah 1 veya 1.5 yılda bittiği zaman mevcut Toros Kolejinin arka tarafı da tamamen yüksek katlı çevreci ve yeşil alanıyla yeni bir yerleşim yeri olacak.
Tarsus’umuz şu anda bölgemizde Çukurova’mızda eşi ve benzeri olmayan bir tesise kavuştu ve bu tesise kavuşurken Belediyemizin bütçesinden 1 lira para çıkmadı, vatandaşlarımızın ihtiyacını gidererek bu tesisi yaptık ve gerçekten Metin Atik gibi Mf-Yılmaz İnşaat sahipleri gibi Cenab-ı Allah işadamlarımızın sayısını çoğaltsın. Bizde Proje çok böyle işadamlarımıza, yatırımcılarımıza Belediye olarak her zaman destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Hepinizin huzurunda şükranlarımı sunuyorum. Hepinizin huzurunda Mf-Yılmaz İnşaata My Life Plaza İnşaata yapmış oldukları böyle bir tesisten dolayı Cenab-ı Allah bol kazançlar nasip etsin diyorum. Bu projede emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma yüklenici firmaya mimarından teknik ekibine teknik ekibinden işçisine kadar hepsine şükranlarımı sunuyorum. Bizim hizmet etmek, çalışmak gibi bir sorunumuz yok. Biz zaten gece uyumadan gündüz yorulmadan ekibimizle çalışıyoruz. Hizmetlerimize ek olarak birlik beraberliğimizi, huzurumuzu, kardeşliğimizi bozdurmamak buna uygun davranmak zorundayız” şeklinde konuştu.
Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise, “Böyle büyük bir projeye imza atan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hem mahallemizin Pazar yeri sorununu, hem de düğün salonu, yüzme ve havuzu ve spor merkezi sorununu çözdüğü için yatırımcı iş adamlarımıza, belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Birazdan sevgili Kıraç sizlerle beraber olacak. Türkiye’nin gündemi Kerkük. Kıraçtan Kerkük şarkısıyla başlamasını diliyorum” ifadesini kullandı.
Son olarak söz alan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, tesisin bölgeye hayırlı olmasını diledi.
Öztürk, “Vizyon sahibi, bulutların üstünde gezen bir belediye başkanı 4 tane yürekli adamla bir araya geliyor çok büyük şehirlerde görebileceğimiz böyle bir tesisi Tarsus’un hizmetine açıyor. Rabbim daha büyüklerini nasip etsin. Çünkü Şevket Başkanın kocaman bir yüreği var. Bir türlü iflah olmayan ve tatmin olmayan bir aklı var. Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra sahne alan Kıraç, Kerkük parçasıyla konserine başladı. Binlerce Tarsuslulara unutulmaz bir gece yaşatan Kıraç’a Belediye Başkanı Şevket Can ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan, çiçek ve Nusret Mayın Gemisi maketini verdi.