TARSUS AK PARTİDE GÜL İLE YOLA DEVAM..


Ak Parti Tarsus İlçe 6. olağan genel kurulu dün yapıldı. Kapalı  Spor Salonu’nda yapılan ve tek listeyle gidilen seçimler sonunda mevcut başkan İbrahim Gül yeniden seçildi.
Seçime Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın yanı sıra koordinatör ve bölge milletvekilleri de katıldı.Kongre önce  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül, hedeflerinin 2019 yerel seçimlerinde başarı yakalamak olduğunu ifade etti.
Vekillerin tek tek konuşmasının ardından söz alan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’da bölgede yapılan çalışmalar ve projeler hakkında detaylı bilgi verdi.
 Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Ülkemizin büyümesini, güçlenmesini, kalkınmasını ve dünyada söz sahibi olmasını istemiyorlar. Ama biz de inadına Türkiye'yi daha güçlü konuma getirebilmek, Türkiye'yi dünyada daha fazla söz sahibi yapabilmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz." dedi.
 Elvan, partisinin Tarsus Spor Salonu'nda düzenlenen ilçe kongresinde, milletin desteğiyle çok güzel hizmetler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.
AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye'yi yüksek hızlı trenle tanıştırdıklarını belirten Elvan, şöyle konuştu:
"80 yılda yapılmış olan bölünmüş yolun tam 3 katını 15 yıla sığdırdık. 80 yılda yapılan baraj ve gölet sayısının birkaç katını yine 15 yıla sığdırdık. Türkiye'nin milli gelirini yaklaşık 4 kat, ihracatımızı tam 5 kat artırdık. İşte ekonomide hemen hemen tüm alanlarda Türkiye olarak büyük bir başarı göstermişsek o sizlerin vermiş olduğu güçlü destek sayesinde oldu. Ancak bu süreç çok kolay olmadı bizim için. Engel üstüne engellerle karşı karşıya kaldık. Yeri geldi muhtıra vermeye kalktılar, yeri geldi partimizi kapatmaya kalktılar. Yeri geldi darbe yapmaya çalıştılar ama tüm bu engelleri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve sizlerin güçlü desteğiyle geçtik."
Elvan, üst akıl gruplarının Türkiye'yi "siz yönetmeyin, yönetilen olun" dediklerini ancak AK Parti'nin rotasını milletin çizdiğini, millet ne derse onu yaptığını vurguladı.

 YENİ YÖNETİM KURULU:
Ahmet Bulşan,Abdulkadir Küpeli, Ahmet Özerişoğlu
Ali Atay,Bülent Göçmen,Bünyamin Bolacalı
Esabil Temel,Fatih Düzenli,Gökhan Çınkılıç
Gülşah Çetinkaya,Harun Özçürümez
Mustafa Onur Ateş,Nurhayat Okur,
Ozan Vezir,Ömer Durak,Ömer Yılmaz
Ramazan Yıldırım,Rıza Güzel,Serkan Doğan
Tuğçe Akın,Tuğrul Cihan Topak

Yakup Kirik,Yılmaz Sönmez, Zeki Baba