TARSUS SEV’DE CUMHURİYET COŞKUSU


Özel Tarsus SEV İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, Ulu Önder Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet’in ilanının 94. yıl dönümünü, Cumhuriyet SEVinci adlı coşku dolu bir programla kutladı. Tüm Tarsus SEV Ailesinin tek yürek olduğu kutlamalar; dans gösterilerinden kahramanlık şarkılarına, video gösterisinden kıyafet sergisine birbirinden renkli etkinliklere sahne oldu
Özel Tarsus SEV İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, Ulu Önder Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet’in ilanının 94. yıl dönümünü, Cumhuriyet SEVinci adlı duygu ve coşku dolu bir programla kutladı.7. sınıfların Cumhuriyet dönemi kıyafetleriyle Gençlik Marşını söyleyerek oditoryuma girişi ile başlayan tören, 8. sınıfların Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Ata’ya Cevabını seslendirmesi ile devam etti.  Oldukça coşkulu geçen kutlamalarda, öğrenciler tarafından yazılmış İngilizce şiirlerden oluşan ve  GreenScreen tekniği kullanılarak hazırlanmış videolar gösterildi. 4. Sınıf öğrencileri tarafından yapılan vals ve 2. Sınıf öğrencilerinin bayrak gösterisi de izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Programda ayrıca oratoryo ve dans gösterileri yapıldı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan okul korosu, günün anlam ve önemine uygun şarkılar söyleyerek programa renk kattı.

Program bitiminde Talas Kampüsü bahçesinde Cumhuriyet Resepsiyonu verildi. Öğrenciler, Cumhuriyet’in ilan sürecini anlatan haberlerin yer aldığı SEV Haber gazetesini dağıtırken, Mersin Büyükşehir Belediye Bandosu da çaldığı marşlarla konuklara keyifli anlar yaşattı.Özel Tarsus SEV İlköğretim Kurumları’nda öğrenciden öğretmene, çalışanlardan velilere herkesin tek yürek olduğu Cumhuriyet SEVinci etkinlikleri aynı coşkuyla son buldu.