TÜM EMEKDER BAŞKANI BÜLENT GÖZENER : ’’EMEKLİLERİMİZİ KONUT SAHİBİ YAPACAK PROJEYE DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM’’


Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği  Tarsus şube başkanı Mehmet Bülent Gözener,  Tarsus’ta emeklileri  konut sahibi yapacak projelerine desteklerinden  dolayı   başta Kalkınma Bakını Lütfi Elvan olmak üzere  emeği geçen herkese teşekkür etti.
Kaleburcu  mevkinde yapılacak olan Toplu konut alanının  361 dönümlük  bir alan olduğunu belirten  Başkan Gözener,   milli emlaka ait olan  180 dönümün bedelsiz olarak  TOKİ’ye  satışının  yapıldığını, bu arsalardan  120 ada 182 ve 183  nolu parsellerin orman olan  kısımları  Tapu da ifraznın  yapıldığını,  120 ada  140  nolu  parselle ilgili olarak da  bu parselin içerisinde bir sarnıç kuyu  iddiası ile  Adana  Kültür Varlıkları Koruma Kuruluna tescil için başvuru yapılmıştır’’ diyen  TÜM EMEKDER  Tarsus Şube Başkanı Bülent Gözener   şu açıklamalarda  bulundu:
‘’Bu arsalarla ilgili konut yapılmasını biz talep ettikten sonra alalacele kimler ve neden bir kuyuyu öne sürerek bu güzel ve Tarsus için gerekli olan projeyi uzatmak ister bilemiyoruz. Sonuçta bu tescil kararı yaptığımız araştırmalarda projeyi engellemeyecek durumdadır. Fakat birkaç ayda olsa projenin başlamasını geciktirebilir. Bu projeye emeği geçen  başta Kalkınma Bakanımız sayın Lütfi Elvan’a, AK parti Mersin Milletvekilimiz Ali Cumur Taşkın'a ilçe başkanımız sayın İBRAHİM GÜL’e Kalkınma Bakanlığı müşteşarı sayın MUSTAFA KIZIL’a Kalkınma bakanlığı özel kalem müdürü BAYRAM ŞAHİN’e TOKİ planlama şube müdürü Tutku DOĞAN’a  ve emeği geçecek tüm idarecilere, Tarsus Basınına gönülden teşekkür ediyorum’’  dedi.
TÜM EMEKDER  TARSUS BASIN MENSUPLARI  DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği  Tarsus Şube  Başkan ve yöneticileri,  Tarsus Basın  Mensupları Derneğine  nezaket ziyaretinde  bulundu.
BASIN-DER Başkanı ve yönetim  kurulu üyeleri  ile  sohbet eden  Başkan M. Bülent  Gözener,   emeklileri ev sahibi  yapacak  TOKİ  konutları projeleri  ile ilgili olarak  son durum  hakkında  bilgiler  verdi.
Gözener,  TOKİ projesi  dışında da  emeklileri   yayla evi ve  deniz evi  sahibi  yapmak için  çalışmalar  yaptıklarını  bu projelerin de haya geçmesi için  uygun yer tesbitinde  bulunduklarını ifade etti.   Gözener,  2- 2,5  yıllık bir  dernek olmalarına  rağmen yaptıkları çalışmalarla  bir farkındalık  yaratmayı  başardıklarını  dile  getirerek şunları söyledi:  ‘’ Sağlık konusundaki hassasiyetimiz nedeniyle  kalabalı bir üye gurubumuzla  Kızalayın  Kan  Bağış  kampanyasına  destek verdik.  Şehrimizdeki  ve şehir dışındaki    hastanelerle  indirim anlaşmaları yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.  Son olarak Adana  Acıbadem  Hastanesi  ile  anlaşma  yaptık. Servis sorunu da halledilirse  emeklilerimiz için  güzel bir gelişme olacak ‘’ dedi.
Tarsus Basın  Mensupları Dernek Başkanı Hakan Temur da yaptığı açıklamada  ziyaretten duyduğu  memnuniyeti dile  getirerek, ‘’Emekilerimizin ve toplumun  yararına  çalışan herkesin arkasındayız, destekçisiyiz.  Sizlerede  bu hayırlı çalışmalarınızda başarılar diliyorum’’ dedi.