AVRUPA ŞAMPİYONALARINA MERSİN'DE HAZIRLANIYORLAR


Yıldız-Genç Yüzme Milli Takımı "Yıldızlar ve Gençler Avrupa Yüzme Şampiyonalarına" Mersin’de hazırlanıyor.

Türkiye Yüzme Federasyonu 2018 Faaliyet Programında yer alan ve 20 Ocak 2 Şubat 2018 tarihlerinde ilimizde gerçekleştirilen 'Yıldız ve Genç Yüzme Milli Takım Hazırlık Kampı' Kamp Sorumlusu Aykut Çelik’in yönetiminde 3 Antrenör, 18 Sporcu ile 24-25 Mart 2018 tarihlerinde Avusturya ve Slovenya'da düzenlenecek olan "Genç ve Yıldız Avrupa Yüzme Şampiyonalarına" günde çift antrenmanla Mersin’de hazırlanıyor.

Kamp yaptıkları tesisin Olimpik olmasının kendileri için büyük bir avantaj olduğunu söyleyen Yıldız-Genç Yüzme Milli Takım Kamp Sorumlusu Aykut Çelik, sporcuların kentten ve kendilerine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sunulan imkanlardan oldukça memnun olduğunu belirterek şunları söyledi;

"Uluslar arası Şampiyonalara hazırlık kampı için genelde Olimpik standartlarda olan tesisleri tercih ediyoruz. Mersin Olimpik yüzme Havuzundaki Kampımız çok verimli geçiyor. Sporcularımız burada sadece yüzmeyi düşünüyorlar. Birliktelik, takım arkadaşlığı ve Mili takım ruhunun oluşturulması, antrenörlerimizin birbirleriyle diyalog içerisinde olup kaynaşması bakımında da çok yararlı bir kamp dönemi geçirmekteyiz. Bu yıl yeni hedefler, yeni çalışma programları ve çalışma disiplini içerisinde ilk kampımızı Mersin’de gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da bu disiplinli çalışmalarımızın 2020’ye kadar sürekli yükselen bir grafik çizerek bunun meyvelerini alacağımıza inanıyorum. Kamp süresi boyunca bizlere yardımcı olan başta Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Şaban Güneş'e, personellerine teşekkür ediyorum." dedi.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Şaban Güneş ise, "20 Ocak 2 Şubat 2018 tarihlerinde ilimizde ağırladığımız Yıldız-Genç Yüzme Milli Takımlarımıza, 25 Mart 2018 tarihlerinde Avusturya ve Slovenya'da düzenlenecek ve hazırlıklarını ilimizde sürdürdükleri  Yıldızlar ve Gençler Avrupa Yüzme Şampiyonalarında Bayrağımızı dalgalandıracaklarına inanıyor ve başarılar diliyorum" dedi.

Yıldız-Genç Yüzme Milli Takımı, Hazırlık Kampını 2 Şubat 2018 Cuma günü tamamlayacak.