Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Türk Ordusunun 20 Ocak 2018’de Suriye sınırımızdaki başlattığı Zeytin Dalı Afrin Operasyonu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.
Türkiye’nin geleceği için operasyonun önemine değinen Başkan Can, “Allah kahraman ordumuzu muzaffer eylesin, yurdumuza zeval vermesin” ifadesini kullandı.

Başkan Can’ın açıklaması şöyle: “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye sınırımızda başlattığı operasyonda Allah Mehmetçiklerimizi korusun ve düşmanlarımıza karşı muzaffer eylesin. Bilindiği gibi Ortadoğu yangın yeri. Bölgede senaryolar sürekli değişiyor. Oynanan oyunların ve bu yangının ülkemize sıçramaması için, bu operasyon yapılması ülkemiz için hayati önem taşımaktaydı. Bölge coğrafi olarakta incelendiğinde Amanos dağlarının uzantısı Afrin’e kadar gitmektedir. Yıllarca Akdeniz’deki terör saldırıları hep bu koridordan olmuştur. 

Daha bir çok gerekçe sayabiliriz bu operasyon için. Allah’ın izniyle Afrin operasyonu sonunda PKK, PYD, KCK ve DEAŞ terör unsurları bölgeden temizlenecek, dost kardeş bölge halkı bu vesile ile baskı ve zulümden kurtulacaktır. Türk ordusu gittiği her yere huzur ve kardeşlik götürmüştür. Tarih boyunca Türk Ordusu, zalimlere karşı mazlumların yanında yer almıştır. İnşallah Zeytin Dalı operasyonu, yanı başımız da terör örgütlerinin ve dünyaya yön vermeye çalışanların oyunları boşa çıkacaktır. Kalbimiz dualarımız her zaman, terör örgütlerini bertaraf etme yolunda canla başla mücadele etmeye çalışan Mehmetçiklerimizle. Allah onları korusun ve düşmanlarımıza karşı muzaffer eylesin.”

Başkan Can, ayrıca Mehmetçiklere destek olmak ve dosta düşmana birlik beraberlik mesajı vermek için şehirde bayrak dağıtımı ve bayrak asma etkinlikleri yaptıklarını belirtti.