GÜL, MAHALLE KOMİSYON BAŞKANLARI İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI


AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, Mahalle Komisyon Başkanlarıyla 2018 yılının ilk istişare toplantısını yaptı.
 Şelale mevkiinde bulunan Turizm Otelcilik Lisesi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, hükümet tarafından Tarsus’a yapılan yatırımları tek tek sayarak, “Hükümetimiz, on yıllardır yapılmayan hizmetleri kentimize kazandırdı. Çalışarak nelerin yapılabileceğini gösterdi” ifadelerini kullandı.
 Parti ilçe yöneticilerinin de hazır bulundukları toplantıya Ak Parti Mahalle Komisyon Başkanları yoğun ilgi gösterdi.
 Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül, iktidar olarak özellikle sağlık alanında büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek, “Şimdi de Tarsus’umuza yepyeni bir devlet hastanesi kazandıracağız” dedi.
 Başkan İbrahim Gül, “Biz, Türkiye genelinde devrim niteliğinde hizmetler yaptık. Tabi bu hizmetleri gören vatandaşlarımız ne yaptı AK Parti’ye olan güveni, AK Parti’ye olan inancı ve desteği artarak devam etti. Sadece sağlıkta mı bu hizmetleri yaptık Hayır… Eğitim’de de devrim niteliğinde hizmetler yaptık. Ücretsiz kitaplar, yeni okul ve derslikler, taşımalı eğitim, öğle yemeğini verme ve bilgisayarlı eğitimlere geçtik. Şimdi hedefimiz sabahçı, öğlenci uygulamasını kaldırıp tek tip eğitime geçmek için yatırımlara devam ediyoruz. İşte bunlar AK Parti’nin halkımıza yapmış olduğu hizmetlerdir” diye konuştu.
 Sosyal devlet ilkesi doğrultusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlara, engellilere, muhtaç insanlara yönelik projelerinde bir bir hayata geçtiğini kaydeden Başkan İbrahim Gül, “Geçtiğimiz günlerde engelli insanlarımızla bir araya geldik. Yaptığımız hizmetleri onlara da anlattım. Tam 56 çeşit destek yaptığımız ortaya çıktı. Bundan gurur duyuyoruz” dedi.
 Türkiye’de karışıklık çıkarmak, ülkeyi bölmek için iç ve dış mihrakların her zaman ortaya çıktığına dikkati çeken Başkan İbrahim Gül, “Gezi eylemleri, Kobani olayları, 17-25 Aralık girişimleri bunlardan sadece bir kaçı… Son olarak 15 Temmuz yaşandı. Bunların tamamı Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkma girişimleriydi. Fakat başarılı olamadılar, bundan sonra da olamayacaklar. Türkiye artık eskisi gibi değil. Kendi silahını yapan, altyapısını güçlendiren bir ülke. Bundan rahatsızlık duyanlar işte bu tip kalkışmalarla zaman zaman kendilerini gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.
 İstanbul’a yapılan 3. havaalanı ile Türkiye’nin bölge genelinde hava hakimiyetini ele geçireceğine vurgu yapan AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, “Bugün 3. havaalanı hizmete girdiğinde Avrupa’da hava hakimiyeti olan Almanya bunu kaybedecek. Türkiye milli gelirine ek 10 milyar TL yıllık katkı sağlayacak. Elbette bundan Avrupa ciddi rahatsızlık duyuyor. O nedenle ülkemiz üzerinde oyunlar oynanmak isteniyor. Biz, Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozuyoruz; bozmaya da devam edeceğiz. Bunları sizlere her toplantımızda anlatıyorum ki; Mahalle Komisyon başkanı olarak, sizlerde gidip mahallelerinizde vatandaşlarımıza bunları anlatın, onları bilgilendirin diye… ‘Ak Parti Tarsus’a hizmet etmiyor’ diye eleştiri alıyoruz. Böyle bir şey yok… diş hastanesi, maliye, SGK, Adliye binaları, Çamlıyayla yolu, havaalanı, Yenice lojistik köy yapılan hizmetlerin sadece bir kaçı” şeklinde konuştu.