GÜL :‘’TARSUS’TA AYAK OYUNLARINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’’


BAŞKAN GÜL:’’ HEDEF 2019 BELEDİYE HİZMETLERİMİZLE GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ’’
AK parti Tarsus İlçe Başkanı  İbrahim  Gül  düzenlediği basın toplantısında  her seçimde  istikrarlı bir şekilde  aldığı  oyları  artıran AK  Partinin  hizmetleriyle Gümbür  Gümbür geldiğini söyledi. Gül: ‘’Tarsus’ta ayak oyunlarına  asla  müsaade etmeyeceğiz’’ dedi.
Tarsus’a  yapılan ve  tapımı devam eden hizmetler hakkında sinevizyon eşliğinde  bilgiler veren AK Parti Tarsus İlçe başkanı  İbrahim Gül,   Tarsus- Çamlıyayla   yolu  kış mevsiminde olmamıza rağmen  çalışmaların hız kesmeden  devam ettiğini  belirterek şunları söyledi: ‘’Özellikle otoban bağlantısından başlayıp Kalburcu mahallesinin oradan  Çamlıyayla  yoluna bağlanması  tamamlandıktan sonra  şimdi Eshab-ı Kehf  yol ayrımına kadar olan kısım  genişletilerek  duble yol olarak  yapımı devam ediyor.  Tarsus Çamlıyayla arası 45 dakikaya iniyor.  Ayrıca Tarsus Çamtepe  otoban çıkışı Mersin ve Adana’ya  çıkış ve giriş yolu da tamamlanıyor’’ dedi.
Tarsus’a yeni yapılacak olan Fen Lisesi,  600 yataklı Devlet Hastanesi, Çukurova Hava Limanı, Sahil yolu ve TOKİ  konutlarının   son durumu ile ilgili bilgiler veren  Başkan Gül,  Tarsus’un işsizlik  problemini  çözecek olan  2 Organize  Sanayinin  müteşebbis heyetinin  oluştuğunu ifade ederek , bu organize sanayilerin hizmete  girmesiyle  10-15 bin  kişiye  istihdam alanı açılacağını dile getirdi.
25 yıldır  yanlış bir yatırım anlayışı ile Tarsus’un bu hale getirildiğini  anlatan  AK parti Tarsus İlçe başkanı İbrahim Gül, ‘’2019’da  genel ve yerel iktidarın bir araya getirilmesi inşallah  Tarsus’u ayağa kaldıracak dedi. Gül, ‘’Hedefimiz 2019 yerel seçimleri  biz  Tarsus’un merkezi dahil  her mahallesine  hizmet edebilmemiz için   2019  yerel seçimlerinde belediyeyi  kazanıp Tarsus’u  AK belediyecilik  ile buluşturmak  istiyoruz. Hükümetimizin desteğini alarak  belediye  yetki ve imkanları  ile  Tarsuıs’u  ayağa kaldırmak  istiyoruz’’ şeklinde  konuştu.
Konuşmasının son bölümünde  ‘’Tarsus’ta  ayak oyunlarına  asla müsaade etmeyeceğiz’’ diyen Başkan Gül,  Yerel seçimlerde  hodri meydan,   bizim aldığımız  oylarda   istikrarlı bir yükseliş var. Biz temiz siyasetten yanayız diyerek  şunları söyledi: ‘’ Artık  CHP  Tarsus Teşkilatına da 2019 da  yapılacak olan  yerel seçimlerde  diğer siyasi partilere  gizli, örtülü  destek vermek yerine   kendi seçmenini  başkalarına  yönlendirmeden  bağımsız  hareket etmesini bekliyoruz.  Demiştik.  Belediye  seçimlerinde   Tarsus’ta alınan neticelere  baktığımızda   CHP Tarsus 2004  seçiminde  22 bin 243
2009 da  20 bin 129, 2014 de 59 bin 762 oy .
AK PARTİ TARSUS  2004  16 bin 292,  2009 v36 bin 200,  2014 yerel seçimde de  38 bin 94
CHP’nin  Tarsus’a aldığı oylara bakarsanız nasıl  yönlendirmeler  yapıldığını görebirirsiniz.  CHP’li Vahap  Şehitoğlu’nun  itiraflarına   baktığınıda  Tarsus’ta Mersin de  ve diğer  ilçelerde  AK Parti li Belediye başkan adaylarının  kazanamaması için  nasıl işbirliği  içerisinde  hareket edildiği,  CHP’nin  kimlere  destek  verdiği görülmiştür’’ dedi.