Halk Adamı Olmak

Mersin Valisi Ali İhsan Su, 17 Ocak 2018 tarihinde Tarsus’a bir ziyarette bulundu. İlk toplantısını muhtarlarla gerçekleştirdi. Kültür merkezinde 100'den fazla muhtarımızla bir araya geldi. Orada muhtarların sorunlarını dinledi. Ben bu ilk toplantıya katılamadım. Gazeteci yazar arkadaşım Yakup Boncuk'tan bilgi aldım.


Oradaki toplantıda güzel ve verimli geçmiş. Öğlenden sonra Küçük Minare Camisi önündeki meydanda yapılan ikinci toplantıda halkımızın içindeydim. Burada Vali Ali İhsan Su’nun ikinci toplantısı eski Belediye Sarayı yanı Küçük Minare Camisi önündeki meydanda yapıldı. Buraya çok güzel çadırlar kurulmuş, masa ve sandalyeler getirtilmiş.

Protokol mensupları da yerlerini almış. Vali Ali İhsan Su, yanında Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Şevket Can ve Emniyet Müdürü Halis Ünal olduğu halde orada toplanan kalabalık önünde bir nevi açık hava toplantısı yapıldı. İnanın oradaki görüntüleri görünce çok mutlu oldum. Çünkü buraya gelen insanlardan sorunu olanlar rahatça vali beyin karşısında derdini anlattı. Hem Vali, hem valilik görevlileri hem de Kaymakam Yüksel Ünal sorunları bizzat not aldı. İnanıyorum ki bu sorunlar en kısa zamanda çözülecektir.

Emekli ve engellilerinde derdini dinleyen Vali bey, tam bir halk adamı olduğunu gösterdi. Ben yıllardır böyle bir toplantıya rast gelmediğim için Vali Ali İhsan Su’nun toplantısını çok yararlı buldum. Kendisine, kaymakamımız Yüksel Ünal’a ve belediye başkanı Şevket Can’a teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür toplantılar ileriki aylarda tekrarlanır.