MERSİN ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİNİN TEMELİ ATILDI


Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Temel Atma Töreni, Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
 Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü’nde gerçekleştirilen törene Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, il protokolü, akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 Bakan Elvan; “Mersinimizin İhtiyacı Olan Konularda Daha Fazla Proje Yapılması Gerekiyor”
 Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende konuşan Bakan Elvan, Şehir Hastanesinin henüz tamamlanmadığı bir dönemde, Mersin’in neye ihtiyacı var diye sorduklarında,  temeli atılacak olan Onkoloji Hastanesi’ne ihtiyaç duyulduğunun ifade edilmesi üzerine çalışmaların hızla başlatıldığını ifade etti.
 Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte son derece iyi bir noktaya gelen Mersinimizin, Onkoloji Hastanesi’nin de hizmete girmesiyle birlikte sağlık yönünden daha da iyi bir noktaya geleceğini ifade ederek konuşmasını sürdüren Bakan Lütfi Elvan, Mersinimiz için ihtiyaç duyulan konularda daha fazla proje yapılması gerektiğini ve Kalkınma Bakanlığı olarak, yeni fikirlerin üretilmesi noktasında ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.
 Konuşmasının devamında, ilimize kazandırılacak bir diğer önemli hizmet olan Bilim, Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nin de kısa bir süre sonra açılışını gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini ifade eden Bakan Lütfi Elvan, bu merkezde 5 yaşından lise sonuncu sınıfa kadar olan tüm çocuklarımızın analitik düşünme yeteneklerinin artırılması konusunda geliştirici ve onları gelecekte birer girişimci yapmaya yönelik programların da yer alacağını kaydederek sürdürdüğü konuşmasını, kendilerini geliştirmek isteyen gençlere her türlü desteği vereceklerini belirterek noktaladı.
Vali Su; “ Devletimiz ve Hükümetimiz Tarafından İlimizde Her Alanda Çok Önemli Hizmetler Yerine Getiriliyor”
 Vali Su ise, Devletimiz ve Hükümetimiz tarafından ilimizde alt yapıdan üst yapıya, eğitimden sağlığa her alanda çok önemli hizmetlerin yerine getirildiğini ifade ederek başladığı konuşmasında, Mersin Üniversitesi’nin bugüne kadar yaptığı yatırımlardan bir diğeri olan Onkoloji Hastanesinin de en kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine açılacağına olan inancını dile getirdi. Konuşmasının sonunda desteklerinden dolayı Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’a şükranlarını sunan Vali Ali İhsan Su, sağlık alanındaki bu önemli hizmetin ilimize ve ülkemize faydalı olması temennisinde bulunarak sözlerini sonlandırdı.
 Protokol konuşmaları sonrasında İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun tarafından okunan duanın ardından, Bakan Lütfi Elvan ve protokol üyeleri tarafından butona basılarak Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nin temeli atıldı.