Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

PAMUKLUK BARAJI İLETİM TÜNELİ’NDE IŞIK GÖRÜNDÜ


Pamukluk Barajı Sulama Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 4.618 metrelik İletim Tünelinde ışık göründü.
 2015 yılının Nisan ayında yapımına başlanan ve Tarsus Keşbükü Mevkiinde gerçekleşen açılışa Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra;  Mersin Milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın, Hacı Özkan, Devlet Su İşleri (DSİ) Adana 6. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, ilçe protokolü, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 Açılış öncesinde yaptığı konuşmasına, DSİ’nin ilimizde birçok önemli yatırımının bulunduğunu belirterek başlayan Vali Ali İhsan Su, Pamukluk Barajı’nın ilimizin önemli yatırımlarından biri olmasının yanında, hem sulama hem de içme suyu temini açısından Mersinimize çok önemli katkılar sağlayacağını ifade ederek, bu kapsamda yapımı tamamlanan 4.618 metrelik İletim Tüneli’nin de bugün son metresi açılarak bitirileceğini söyledi.
 Konuşmasının devamında, ihale bedeli 50 milyon TL olan bu tünelle isale hatları tamamlandığında 184 bin dekar arazinin sulanacağının da bilgisini veren Vali Su, ayrıca ilimiz merkez ilçeleri ile Mersin ve Tarsus arasındaki 15 yerleşim yerine 127 milyon metreküp içme suyu sağlanacağını, böylelikle bu bölgelerin 2060 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacının da karşılanmış olacağını kaydetti.

nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı PAMUKLUK BARAJI İLETİM TÜNELİ’NDE IŞIK GÖRÜNDÜ