VALİ ALİ İHSAN SU, TARSUS’TA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ


Yoğun programlarından fırsat buldukça ‘Halk Buluşmaları’ kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen Vali Ali İhsan Su, bu kez Tarsus ilçe merkezinde bulunan Şehit Mustafa Mahallesindeki vatandaşlarla buluştu.
 Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus Şubesi ile Görme Engelliler Derneği’ne ait Empati Cafe’de gerçekleştirilen buluşmada yaptığı konuşmada, Mersin Valiliği olarak düzenlenen programda Tarsus Muhtarları ile bir araya geldikten sonra, vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini ilk ağızdan dinlemek ve sohbet etmek amacıyla bu buluşmayı gerçekleştirdiklerini ifade eden Vali Su, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının 7 gün 24 saat boyunca görevinin başında olduğunu bir kez daha vurguladı.
 Konuşmasının devamında Mersin Şehir Hastanesi’nde verilen hizmetleri ve hizmete sunulan ‘Şehir Hastaneleri’ isimli cep telefonu uygulamasını vatandaşlarımıza anlatan Vali Ali İhsan Su, sözlerine Tarsus’ta yapılan ve yapımına devam eden yatırımlar ile ilgili vatandaşlara açıklamalarda bulunarak devam etti.
 Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) ilave edilecek olan 980 dönümlük alanın yapımına devam edildiğini, tamamlanmasının ardından ise aynı bölgeye 500 ve 3000 dönüm daha ilave alan yapılacağını kaydeden Vali Su, mevcut OSB’nin yanı sıra yine Tarsus’ta 5 bin 300 dönümlük bir arazi tahsis edilerek kurulan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne de değindi. Yine Tarsus’ta 580 dönümlük bir arazi üzerine kurulacak olan Gıda İşleme İhtisas OSB ile ilgili açıklamalarda bulunarak konuşmasına devam eden Vali Ali İhsan Su, halihazırda yapımına devam edilen OSB’lerde üretim tesisi kurmak isteyen yaklaşık 250 firmanın bulunduğunu da sözlerine ekleyerek, OSB’lerin tamamlanarak bu taleplerin karşılanmasının ardından işsizlik sorununun ortadan kalkacağına işaret etti.
 Milletçe bir ve beraber olunduğu müddetçe, her türlü zorluğun da üstesinden gelineceğini söyleyerek sözlerini sürdüren Vali Su, yerel ve genel yönetimlerin bu amaçla yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirtti.
 Konuşmasının sonunda ilimizdeki eğitim yatırımlarına da değinen Vali Ali İhsan Su, ayrıca 2019 yılında tekli sisteme geçileceğini, bu amaçla yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ifade etti. Vali Su, turizm ve diğer alanlardaki yatırım ve çalışmalara değinerek sözlerini noktaladı.
 Buluşma, Vali Ali İhsan Su’nun vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek onlarla bir süre daha sohbet etmesinin ardından sona erdi.