MUSTAFA YAVUZ’A TEŞEKKÜR

Tarsus’ta sevdiğimiz, saydığımız ve takdir ettiğimiz bir işadamımız var. Birçok kişi kendisini tanır. Adı, Mustafa Yavuz. Kendisi aynı zamanda Tarsus Belediye Meclis üyesidir.PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Tarsus Ticaret Odası ve Belediye Meclis Üyesi olan Mustafa Yavuz ile sohbet ediyoruz. Sayın Yavuz akaryakıtta kayıt dışı ile ilgili önemli mücadele veriyor. Ve bu konuda özetle , “Biz bu işi ‘aferin’ almak için yapmıyoruz” diyor.


Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının kayıt dışıyla mücadelesi konularında önemli katkılar sunan Petrol Ürünleri İş Verenler Sendikası (PÜİS) Ankara Genel Merkez Heyetine, teşekkür plaketi verildiğini de sayın Yavuz’dan öğrendik. PÜİS’e, devletin kalkınması, refahı ve milletin huzuru için, ekonomik, sosyal, ve kültürel anlamdaki önemli ticari katkıları ve milli duruşu nedeniyle teşekkür edildiğini anlatan Havuz bundan büyük onur duymakta.

Heyette, önceki iki dönem PÜİS Mersin Şube Başkanlığı yapan, şuan Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olan, aynı zamanda Tarsus Ticaret Odası ve Belediye Meclis Üyesi olan Mustafa Yavuz’da olunca konu bizim ilgi alınımıza girdi tabiî ki.. Tarsus’lu gibi yaşayan, ancak aslen Feke’ye bağlı Tapan-Akoluk köyünden olan PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Tarsus Ticaret Odası ve Belediye Meclis Üyesi olan Mustafa Yavuz, “Biz bu işi ‘aferin’ almak için yapmıyoruz” derken konuyu açıyor.. PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yavuz “Biz bu işleri ‘aferin’ almak için değil, ülkemizin kalkınması, güçlü devlet, mutlu millet olmak için yapıyoruz. Kayıt dışı ekonominin kime gittiği belli.

Bizi parçalamak, bölmek, yok etmek isteyenlere karşı sadece cephede savaşmak yetmez. Halk olarak kesinlikle bize düşmanlık eden ülkelerin mallarını satın almamalıyız. Fidan gibi yiğitlerimizi Şehit veriyoruz, içimiz sızlıyor. Kahramanlarımıza Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bu millet ülkesine, devletine, bayrağına ve ezana, askerine her zaman sahip çıktı, bundan sonra da çıkacaktır” diyor. Kendisine bu milli duruşu nedeniyle bizde teşekkür ediyoruz. Bu gibi değerli ve ülkesine milletine, devletine bağlı işadamlarımızı tanıtmaya onure etmeye devam edeceğiz.