Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

KODLAMA KARDEŞLİĞİYLE YARINLARA HAZIRLANIYORLARTEGV’in kodlama projesi AlgoDijital’e destek veren Özel Tarsus SEV Ortaokulu öğrencileri, Kasım Ekenler Ortaokulu öğrencileri ile ‘kodlama kardeşi’ oldu.Özel Tarsus SEV Ortaokulu öğrencileri; her hafta kodlama kardeşlerini okullarındaki bilgisayar laboratuvarında konuk ederek, geleceğin alfabesi kodlamayı öğrenmeleri için destek olacak

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) çocukların dijital becerilerini güçlendirmek ve onları kodlama eğitimi ile tanıştırmak amacıyla hayata geçirdiği Algo Dijital projesine bir destek de Özel Tarsus SEV Ortaokulu öğrencilerinden geldi.

KODLAMA KARDEŞİ OLDULAR
Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce çocuğa geleceğin alfabesi kodlamayı öğretmeyi hedefleyen Algo Dijital kodlama eğitimi platformu için Özel Tarsus SEV Ortaokulu öğrencileri seferber oldu. Kardeş okulları Kasım Ekenler Ortaokulu öğrencilerine kodlama eğitimleri vermeye başladılar. Kardeş okulun öğrencilerini her hafta bilgisayar laboratuvarında konuk eden Özel Tarsus SEV Ortaokulu öğrencileri, arkadaşlarına kodlamayı öğretiyor.
GELECEĞİN ALFABESİ
Kasım Ekenler Ortaokulu öğrencilerine verilecek eğitimlerle, haftada 40 toplamda 500 öğrencinin projeye dahil edilmesi planlanıyor. TEGV’inAlgo Dijital platformu kapsamında sürdürülecek eğitimin ilk adımı geçtiğimiz günlerde atıldı. Özel Tarsus SEV Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri ile bilişim teknolojileri ve yazılım dersi öğretmeni, kodlama kardeşleri ile ilk derslerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadılar.
nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı KODLAMA KARDEŞLİĞİYLE YARINLARA HAZIRLANIYORLAR