MERSİN'DE SAHTE İÇKİ OPERASYONU - Tarsus Haber, Tarsus Kent Gazetesi, Tarsus Haberleri

Tarsus Hava Durumu

MERSIN

Son Dakika:

Home Top Ad

REKLAM ALANI

Post Top Ad

Reklam Alanı

15 Mart 2018

MERSİN'DE SAHTE İÇKİ OPERASYONU


Mersin’de polisin  4 ayrı adrese düzenlediği operasyonda varillere ve pet şişelere doldurulmuş sahte rakı ile esrar tohumu ele geçirdi.
Edinilen bilgiye göre, Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sorumluluk bölgelerinde geçmiş dönemlerde sahte alkol tüketimi neticesinde ölümle sonuçlanan olayların tekrar etmemesi, halk sağlığının korunarak sahte içki imalatı ile haksız kazanç elde eden kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 4 bölgede sahte içki satıldığının bilgisini alan ekipler, belinlenen yerleri izlemeye aldı.

Yapılan çalışmalar neticesinde sahte içki satışı yapıldığını belirleyen ekipler, 4 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 1 dolum tesisi, varillere ve pet şişelere doldurulmuş 260 litre sahte rakı ile 4 gram esrar tohumu ele geçirildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 2 şüpheliden 1'inin "resmi belgede sahtecilik" suçundan 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu, diğer şüphelinin ise "5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet" suçundan aranma kaydının bulunduğu belirlendi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Reklam Alanı

Pages