TARSUS’TA TRAFİK  NEDEN ARAP SAÇI OLDU?
Tarsus nüfusu  resmiyette 335 bini geçiyor. Ama kayıt dışılarla ve Suriyeli göçmenlerle birlikte bu rakam  400 bini geçmekte. Yani Tarsus nüfus veya yüzölçümü bakımından  59 vilayetten büyük bir ilçe!..
Burada sitemimiz siyasilere.. Bu kenti il yapmayan siyasetçiler utansın.
Burada iğneyi siyasilere batırdıktan sonra trafik ile ilgili sözlerimize devam edelim.
Tarsus’un nüfusu  400 bin dedik. Bu kentteki nüfus aslında araçlarımızla birlikte 500 bin.. Yani bu kentte motorlu araç sayısı 100 bini çoktan geçti. Resmi olmamakla birlikte yanılmıyorsam, Tarsus’ta  kayıtlı  motorlu araç  sayısı 110 bini bulmuştur.
Maşallah bu kentte artık her evde en az bir motorlu araç var. Hatta bazı evlerde 2 veya 3 motorlu araç bulunmakta..
İnsanlar utanmasalar,  tuvalete bile arabayla gidecekler.
xx
Tarsus’ta işsizlik almış başını gidiyor. İnsanların çoğu işsiz. Resmi kayıtlarda işsiz sayısı 25 bini geçmiş. Birde buna kayıt dışıları eklersek 50 bin insanımız işsiz. Ama adam bir iş bulunca  yemiyor, içmiyor hemen gidip bir araba alıyor.
“Her evde bir araba olsun, çok mu” diye sorabilirsiniz. Ama bakıyorum bazı ailelere, adamın arabası var. Eşinin var, çocuklarına da birer araba almış.
Arabanızda, paranızda, pulunuzda gözümüz yok. Ama bu gösteriş budalalılığı nedir ya?
“Benim var,  çocuklarımın da aynı olsun” zihniyeti bitmeli. Nasıl olsa adamların tuzu kuru. Benzine, mazota, akaryakıta zam gelmiş umurlarında mı?
Bu gibi görmemişlerin yüzünden bu kentte trafik araç saçına dönüyor.   Bu kentin yollarına bu araçlar sığmıyor.  Araç terörünü bitirmek için yeni yollar açılmalı, yeni otoparklar yapılmalı. Ama tarihi bir kent olduğumuzdan   kent merkezinde yeni yol açmak biraz zor, hatta mümkün bile değil. Yeni Otopark yapacak yer yok. Yeri bulsanız bile mutlaka orası SİT alanıdır, oraya çivi çakamazsınız, çakmaya kalkarsanız, mutlaka tarihi  tahrip etmeyin denilerek engel çıkarılır. Bu yüzden Tarsus kent merkezinde otopark da bulmak zor.

ALLAH AŞKINA ŞU TRAFİKTEKİ ARAP SAÇINI KİM NASIL ÇÖZECEKSE BİR AN EVVEL ÇÖZMELİ.
YOKSA BU TRAFİK YÜZÜNDEN CİNAYETLER ÇIKACAK!..