Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ’ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI


‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ münasebetiyle Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ‘Farkı Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü’ temasıyla düzenlenen yürüyüş, Vali Ali İhsan Su’nun eşi Hanımefendi Zeliha Su’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Mersin Oteli önünde başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüşe Hanımefendi Zeliha Su’nun yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve otizmli öğrenciler ile aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından, otizmli öğrencilerin sergilediği halk oyunları gösterileri katılımcıların büyük beğenisini topladı. Renkli anların yaşandığı etkinlikte, tüm katılımcılar mavi renkli  balonları gökyüzüne bırakarak otizme dikkat çekti.

Etkinliğin ardından programı takip eden basın mensuplarına bir açıklama yapan Hanımefendi Zeliha Su, otizmin bir hastalık değil, sadece bir farklılık olduğunun altını çizerek, otizmli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için ilimizde yürütülen çalışmaların sürdürülmeye devam edeceğini ifade etti ve etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı 2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ’ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI