KOCAMAZ TESELLİYİ TARSUSTA ARIYOR!..


20 yıl Tarsus belediye başkanlığı yaptıktan sonra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Burhanettin Kocamaz, daha göreve geldiği ilk yıllarda kendisine birileri Sakın  futbola bulaşma, başına bela olur demişti.
Kocamaz da o yıllarda,  sanki Tarsus idmanyurdu öcüymüş gibi Bana Tarsus idmanyurdunu sormayın diyerek kendini spordan ve dolayısıyla futboldan ve Tarsus idmanyurdundan uzak tutmaya çalışmıştı.
Hatta birçok kişiyi bu yüzden küstürmekten bile geri kalmamıştı. Sonraki yıllarda ise baktı ki sporun getirisi iyi, hem de başkan olarak kendisine siyasal hareketlilik ve oy getirisi var. Ondan sonra Tarsus idmanyurduna sıcak bakmaya başladı. Bir ara takımın küme düşmesinden sorumlu tutulsa da sonraki yıl tekrar takım 2. Lige çıktı. Ancak Kocamaz döneminde Tarsus idmanyurdu sadece belediyenin mallarında tesis sahibi oldu. Bu yönden kulüp biraz rahatladı. Ancak TİY bir türlü 2ligde tutunamadı. Hedefi büyük olsa da 1. Lige çıkamadı.
Yani Tarsus idmanyurdu bir türlü Kocamazın yüzünü güldüremedi. Sonraki yıllarda basketbola heves sardı. Hatta Tarsus Belediyespor kadın basketbol takımı   kadınlar birinci ligine kadar çıktı. Ama basketbolun havası pek yoktu ve getirisi de öyle şaşaalı değildi.
TARSUS BELEDİYE KADIN BASKET TAKIMI BEDAVA GİTTİ!
Velhasılı Kocamaz 2014 yılında Mersin Büyükşehir belediye başkanı seçilince Tarsusu bırakıp gitti. Kadın basket takımının da maliyeti çok diye Adana Büyükşehir belediyesine bedava verildi. Takımımızın adı ASKİ oldu. Avcumuzun içinden uçup gitti.
Bay Kocamaz artık Mersindeydi ve Mersin idmanyurduna el atmaya çalışıyordu. Orada istediklerini yapamadı. Destek vereceğim derken söz verilen destekler  yeterince verilmedi. Seçilen yönetimler kulübü yönetemedi, hatalar  zinciri ile MİY önce süper ligden 1. Lige düştü. Sonra 1. Ligden 2. Lige ve şu sıralar 3. Lige düştü. Hatta gelecek sezon BAL ligine düşürülmesi an meselesi.
MESKİ UMUTLARI SÖNDÜRDÜ!
Yine Kocamazın Belediye bünyesindeki takımı MESKİ Spor geçen sezon şampiyonluğa oynarken  BAL liginden de küme düştü. Bu sezon yeniden BAL ligine çıkmayı düşünürken İçelsporu geçemedi ve grupta ikinci oldu. İkincilik neticesi BAL liginden düşen  Silifkesporla Play out oynadı. Mersinde herkes maça davet edildi destek versin diye. Ama MESKİ, sahasında Silifkespora 1-0 yenilerek BAL ligi umutlarını gelecek bahara bıraktı.
Bunca başarısız sonuçlar Kocamazı üzmüş olacak ki,önceki gün şehrimizde oynanan Tarsus İdmanyurdu -  Bursa Karacabey Birlikspor arasındaki maçı izledi.
Tarsus İdmanyurdu gol attıkça Kocamazın yüzü güldü. Bir ara skor 1-1 olunca Kocamaz durgunlaştı. Ama ardından gelen iki gol ile skor Tarsus İdmanyurdunun lehine 3-1 olunca yüzünde gülcükler belirdi. Gamzesi bile ortaya çıktı.

Bunca olumsuz sonuçlar ve harcanan trilyonlarca lira heba olurken, Tarsus idmanyurdunun  grup lideri Uşak ile arasındaki puan farkını 10 dan bire indirmesi ve bir anda şampiyonluk şansını yakalaması ile Kocamaz mutlu oldu.
Yani  hangi spor dalına el atarsa üzülen Kocamaz,  teselliyi Tarsus İdmanyurdunda  buldu.
Temennimiz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Kocamazın Tarsuslu olduğu da akla geldiğinde bari bu sezon şampiyon olurlarsa takımın şampiyonluk primini vermesi..
Bunca üzüntü üzerine tek teselli kaynağı olan TİY bunu hak etmiyor mu sizce?
Kocamazın yüzünü güldüren, gamzesini gösteren sarı lacivertli futbolculara teşekkür etmesi gerekmez mi?