Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

TARSUS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEHMET KALAYCI'NIN ÖRNEK HAREKETİTarsus İlçe Milli Eğitim Müdürümü Mehmet Kalaycı ve Musa Bengi İlkokulu Okul Müdürü Cumali Genç ve okul rehber öğretmenleri ile birlikte bedensel engelli olduğu için Musa Bengi İlkokulu bünyesinde öğrenim gören evde eğitim öğrencisi 1. sınıf İsmet Ulaş Bütün’e sürpriz bir doğum günü kutlaması gerçekleştirildi.
2017-2018 eğitim öğretim yılında İsmet gibi çocuklar üzerinde ön hazırlık yaptıklarını ve evde eğitim gören öğrencilerin ziyaretlerine ayrı bir önem verdiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı “Şu anda ilçemizde toplamda İsmet’in durumunda olan 60 öğrencimiz var. Bunlara da evde eğitim uygulanmaktadır. Esra Demirtaş öğretmenimiz sayesinde biz de İsmet’in eğitimini eve taşıdık. Bakanlığımızın bu konudaki hassasiyetlerini göz önüne aldığımızda gerek Valiliğimizin, gerekse Kaymakamlığımızın ciddi bir çalışmasıyla çocuğa değer verme olgusu içerisinde biz de üzerimize düşen görevi yapmaktayız." dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tarsus Müftülüğü arasında bir projenin başlayacağını söyleyen Kalaycı, bu projeyle evde eğitim öğrencilerinin dini eğitimlerini de alabileceğini ifade etti.
Öğrenci velisi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’ya yaptığı açıklamada “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir öğretmenle evde eğitim alıyor. Şu anda sağlığı iyi, okumayı, okulu çok seviyor; iyi ki okul bizim eve geldi. Öğretmenimizden ve evde eğitim hizmetinden çok memnunuz.” şeklinde konuştu.
Kutlama, öğrenci İsmet Ulaş Bütün’e İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı tarafından hediyesi takdim edildikten sonra hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu. (Kaynak. Tarsus İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü)nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı TARSUS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEHMET KALAYCI'NIN ÖRNEK HAREKETİ