Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

"İKLİM İÇİN SES VER"Ülkemizi de esir alan ve küresel bir krize dönüşen iklim değişikliğine karşı yerel yönetimleri bir an önce harekete geçmeye çağırmak için yılın en önemli iklim hareketi, 8 Eylül Küresel Etkinlik Günü’yle başlayacak. "İklim için Ses Ver" hareketi 12 - 14 Eylül Küresel İklim Zirvesi’yle devam edecek. Türkiye’de ise çeşitli noktalarda 11 ayrı etkinlik düzenlenecek.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, vatandaşları hızla yok olan doğamızı kurtarmak adına başlatılan “İklim İçin Ses Ver” kampanyasına ses vermeye çağırdı. ‘8 Eylül Küresel Etkinlik Günü’nde herkesin doğasına sahip çıkması gerektiğine vurgu yaptı.
Gezegenimizde yaşanan tahribatının büyük bir felakete doğru sürüklendiğini söyleyen Başkan Tarhan, “Bir arada hareket ederek fosil yakıtlar çağını sonlandırabilir, hepimiz için adil bir geleceği inşa edebiliriz” dedi.
Başta yerel yönetimler olmak üzere toplumun her ferdinin iklimsel felaketi önlemede etkili olacağına dikkat çeken Başkan Tarhan, “Ben yerel yönetimlerin ilksel felaketle ilgili çok şey yapabileceğini düşünüyorum. Herkesin ortak hareket etmesiyle sağlanacak sinerji kötü gidişi tersine çevirmeye yetecektir. Mezitli Belediyesi olarak Türkiye’de bir ilk olan Güneş Park, Mezitli Kadın Üretici Pazarı’nda Güneş enerjisini kullanarak yaptığımız soğutma sistemi, çevre dostu, enerjisinin büyük bölümünü kendisi üreten modern hizmet binası gibi projelerimizi daha da çoğaltarak fosil yakıt kullanımının yarattığı felaketin önüne geçebiliriz. Yeni yapılacak binalarda fosil yakıtlar yerine yenilenebilir enerji kaynağı kullanılması konusunda belirleyici kurallar alabiliriz” diye konuştunanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı "İKLİM İÇİN SES VER"