Köşe Yazıları

Son Dakika

Blog Archive

Recent comments

Tarsus Haber

Tarsus

Bölgesel Haber

Nevzat Doğan

Tarsus Haber

Genel Haber

Son İçerikler

Mersin Haber

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Follow by Email

Search

BAŞKAN CAN, ‘’ŞEHRİMİZE HEP BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ’’Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, İş-Kur tarafından belediyede çalıştırılmak üzere alınan geçici işçilerle bir araya geldi.
Başkan Can, ‘’Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Pazartesi günü işbaşı yapacaksınız. Taşeron yasasından dolayı belediyemiz 6 aylık mevsimlik personel alımını İşkur üzerinden yapmak zorundaydı.  İş-Kur’a  müracaat bin kişi oldu. Bu bin kişiden noter huzurunda kura ile 300 kişi seçildi. Biz de bu 300 kişiden mülakat usulü 100 kişi seçtik.  Öncelikle bizim sizlerden beklentimiz Temizlik  İşleri Müdürlüğünde çalışacak.Öncelikle hepinize hayırlı uğurlu olsun. Rabbim utandırmasın. İş bitim süresi 15 Nisan. Biz Tarsus belediyesinde yaklaşık 15 yıldır geçici işçi diye aldığımız arkadaşlardan çoğu hizmet alımı oldu, kamuya geçen oldu. Bu bizim elimizde olan bir şey değil. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Yaklaşık 950 kişi içerisinden noter tarafından çekilen kurayla 78 temizlik işçisi, 15 şoför, 3 elektrikçi, 2 marangoz, 1 kaynakçı toplam 99 işçi, 15 Ekim 2018 Pazartesi günü belediyede işe başlayacaklar.nanomag

Tarsus haber içerisinde online son dakika güncel tarsus haberlerini bulabilirsiniz.


0 Yorum Yapıldı BAŞKAN CAN, ‘’ŞEHRİMİZE HEP BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ’’