Subscribe Us


 

MİNİKLER MEZİTLİ’Yİ GEZDİYenişehir Mersinli Ahmet İlkokulu birinci sınıfı öğrenci ve öğretmenleri Mezitli Belediyesi’nin konuğu olarak kentte bulunan kültürel ve tarihi alanları gezdi. Yakın çevrede bulunan tarihi yerleri tanımak ve sosyal yaşam hakkında bilgiler edinmek amacıyla düzenlenen gezide, Mezitli Belediyesi’nin sosyal mekânlarını da gezen minik öğrenciler,Down Kafe’de downsendromlu gençlerle tanışarak unutulmaz bir gün geçirdi. 
SoliPompeiopolis Sütunlu Caddeyi gezerek Mezitli Belediyesi tarafından bilgilendirme amacıyla konulan tabelaları okuyan minikler, Kitap Okuyan Çocuk Oyun Kitaplığı’nda, minik akranları ile tanışma fırsatı buldu. Kitaplıkta yapılan etkinliklere katılan minik öğrenciler sık sık ziyaret edeceklerini söylediler. Oyun kitaplığı yanında bulunan 1500 yaşındaki Anıt Zeytin Ağacını inceleyerek fotoğraf çektiren minikler, öğle yemeklerini de Down Kafede yediler.
Mezitli Belediyesi binasında Başkan Tarhan’ı da ziyaret eden minikler, belediye birimlerini gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Meclis salonunda belediye meclis üyelerinin yerlerine oturan minik öğrenciler Başkan Tarhan ve Mezitli hakkında merak ettikleri şeyleri sordular.
Yöneltilen soruları tek tek yanıtlayan Başkan Tarhan, miniklere özel tavsiyelerde bulundu. Geleceğin Türkiye’sinin mimarı olacak miniklere, kitap okumaları, ailelilerinde sigara kullananlara karşı yapılması gerekenler, çevreyi koruma gibi konularda miniklerden destek isteyen Başkan Tarhan, sınıfları adına koruluk yapma isteğine de olumlu yanıt verdi.
Başkan Tarhan misafirlerine çeşitli ikramlar ve kitap dağıttı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar