Subscribe Us


 

SEÇER: BU TARZ ENTRİKALARLA SEÇİM KAZANILMAZCHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer,  “Gönül isterdi ki karanlık eller Mersin siyasetine müdahale etmesin ve bize bir istikamet vermeye çalışmasın.  Ben isterdim ki seçim adil olsun. Hukukun içinde olsun. Böyle komplolar, tertipler, ayak oyunları olmasın. Eğer bu tarz entrikalarla bir siyasetçi seçim kazandığını düşünüyorsa öyle düşünmesin. Bu ülkeye en büyük zararı veriyor” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, iş insanlarıyla akşam yemeğinde, Mersin Minibüsçüler Odası üyesi esnafla da kahvaltıda bir araya geldi.
Vahap Seçer, Minibüsçüler Odası üyeleriyle buluşmasında, Yüksek Seçim Kurulu’nun mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın aday olamayacağıyla ilgili kararını değerlendirdi.
Seçer,  “Üç etkin adayın yarıştığı bir seçimdi. Diğer partiler de aday çıkardı ama çekişen, önde olan üç adayın öne çıktığı bir yarıştı. YSK Sayın Kocamaz’ın itirazını reddetti. Demek ki Cumhur İttifakı’nın adayı ile CHP adayı mücadele edecek. Tablo bu. Gönül isterdi ki karanlık eller Mersin siyasetine müdahale etmesin ve bize bir istikamet vermeye çalışmasın.  Ben isterdim ki seçim adil olsun. Hukukun içinde olsun. Böyle komplolar, tertipler, ayak oyunları olmasın. İsterdim ki bunlar olmadan, kendi projelerimizi anlatarak yarışalım. Eğer bu tarz entrikalarla bir siyasetçi seçim kazandığını düşünüyorsa öyle düşünmesin. Bu ülkeye en büyük zararı veriyor” dedi.
‘ONLARDAN DAHA HALKÇI BELEDİYECİLİK YAPARIM’
Mersin’de üçlü yarışta da, ikili yarışta da etkili olabilecek aday olduğuna dikkat çeken Vahap Seçer, “Şimdi birileri diyor ki beka sorunu var, bize oy verin. Ya siz bu ülkenin bekasını düşünüyorsunuz da biz bu ülkeye kötülük mü düşünüyoruz. Bırakın bunları. Çıkalım projelerimizi konuşalım. Bize vatandaşın oy vermesini istemiyorlarsa çıksınlar bize kabiliyetsiz desinler. Biz daha iyi yaparız desinler. Ben öyle diyorum. Ben onlardan daha kabiliyetliyim. Onlardan daha iyi yaparım. Onlardan daha halkçı belediyecilik yaparım. İnşallah 31 Mart’a kadar tüm provokasyonlara rağmen huzurlu, güvenli bir seçim süreci yaşayacağız. Ben kendi adıma bunun çabası içinde olacağım” diye konuştu.
 ‘ŞEHİR HASTANESİ’NE ULAŞIM  SORUNU ÇÖZÜLECEK, PARKOMAT YENİDEN GELECEK’
Mersin’de yapılacak çok işleri olduğunu, bunların başında trafiğin geldiğini ifade eden Vahap Seçer sözlerini şöyle sürdürdü: “Trafik önemli bir sorun. Eğer belediye yeni düzenlemeler yapmazsa trafik sorunu daha da büyür. Sabahları şehir merkezine gelmek bir sorun. Yaz aylarında Kızkalesi’ne gitmek 3 saati buluyor. İkinci çevreyolunu doğuda OSB’ye kadar, batıda Çeşmeli otoban çıkışına kadar uzatacağız. Üçüncü çevreyolunun Serbest Bölge ile bağlantısını sağlayacağız.  Şehir Hastanesi’ne ulaşım konusunda televizyon ekranlarına kadar düştük. UKOME’nin işini doğru yapması lazım. Güzergahlar konusunda en iyisini belirlemesi lazım. Öyle dediğim dedik çaldığım düdük demekle bu işler çözülmez. Bunları oturup konuşarak çözeceğiz.Belediye olarak arsa bulduğumuz her yere zemin uygunsa zemin otoparklar, değilse katlı otoparklar yapacağız. Parkomatı yeniden getireceğiz. Vatandaş 5 dakikalık alışveriş için arabasını koyacak yer bulamıyor.Parkomatı yeniden getirip bu sorunu çözeceğiz.”
 ‘HİZMET DAĞILIMINDAKİ ADALETSİZLİK TAM BİR FELAKET’
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin önemli bir bütçeye sahip olduğunu ancak bunun adil paylaşılmadığını ifade eden Vahap Seçer sözlerini şöyle sürdürdü: “
“Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin önemli bir bütçesi var ama bu kaynak kentin her noktasına eşit dağıtılmıyor. Zengin bir kent ama aynı zamanda fakir bir kent. Zengin, güzel bir kent ama böyle de açmazları var, adaletsizlikler var. Hizmet adaletli dağıtılmıyor. Daha modern semtlerin aldığı hizmet ya da geliri daha düşük olan insanların yaşadığı mahallelerin aldığı hizmet. Tam bir felaket. Her açıdan felaket. Sağlık, çevre, güvenlik açısından felaket. Sefalet diz boyu. Sıradan bir birikim, sıradan bir feraset bu kenti yönetemez. Sıradan işler, sıradan vaatlerle bu kent bir adım öteye gitmez. Yine 5 yıl sonra aday olarak aynı şeyleri konuşuruz. Birçok tepkiyi de göğüsleyerek farklı kararlar almak lazım.Siyasetçi vatandaşın emrindedir. Belediye başkanı da öyle. Benim canım istedi buradan yol açayım diyemez belediye başkanı. İhtiyaç vardır açar. Hizmet böyle olur. Biz Mersin’i tanıyoruz. Projelerimizi bu gerçeklere göre oluşturduk. Bizim bir iddia ortaya koymamız lazım. Böyle gelmiş böyle gitmiş diyemeyiz.”


Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. SAYIN SEÇER PARTİSİNİN YILLAR ÖNCE 1946 GENEL SEÇİMLERİNDE ASLAN KÖY DE YAPILAN AÇIK OY GİZLİ TASNİF OLAYINI HATIRLASINLAR. BURASI TÜRKİYE BÖYLE GELMİŞ BÖYLE BU DÜZEN DEVAM EDER.

    YanıtlayınSil

" SEÇER: BU TARZ ENTRİKALARLA SEÇİM KAZANILMAZ " icin 1 yorum

  1. SAYIN SEÇER PARTİSİNİN YILLAR ÖNCE 1946 GENEL SEÇİMLERİNDE ASLAN KÖY DE YAPILAN AÇIK OY GİZLİ TASNİF OLAYINI HATIRLASINLAR. BURASI TÜRKİYE BÖYLE GELMİŞ BÖYLE BU DÜZEN DEVAM EDER.

    YanıtlayınSil