Subscribe Us


 

MUCİT ÖĞRENCİLER MAKER FUARI’NDA BULUŞTU


Teknoloji ile “kendin yap” kültürünün birleşmesinden oluşan bir akım olan maker hareketi ile ortaya çıkan Maker Faire etkinlikleri çocuklara yaratıcılıklarını sergileme fırsatı sunuyor. Çocukların ufuklarını açmak amacıyla düzenlenen vedünya çapında hızla yayılan Maker Fuarı, Tarsus’ta da gerçekleştirildi. Tarsus SEV İlköğretim Kurumları, dünyada sayılı kurumun sahip olduğu "School Maker Faire" unvanı ile bu yıl ikinci kez Maker Bilim Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Tarsus’un mucit öğrencilerini buluşturan School Maker Faire Günü’nde öğrenciler birbirinden ilginç projeyi sergileme fırsatı buldu.
600 ÖĞRENCİ 44 ATÖLYE

Tarsus SEV School Maker Faire Günü, Tarsus’taki farklı okullardan öğrencilerin geniş katılımıyla gerçekleşti. Üretmekten ve ürettiğini paylaşmaktan keyif alan 600’ün üzerinde öğrenci, 44 atölye çalışması gerçekleşti. Tam bir panayır havasında geçen etkinlikte; 40’ın üzerinde aktivite ve bahçe oyunlarıyla öğrenciler, veliler ve misafirler yaratıcılık dolu bir gün geçirdi.

KENDİLERİ KURDU KENDİLERİ YÖNETTİ

Akademisyen ve yazar Dr. Bahar Eriş’in konuk konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte öğrenciler atölyeleri kendileri kurup yöneterek, ailelerle ve misafirlerle yaratıcı ürünler ortaya çıkardı. Bölgedeki okullardan gelen misafir öğrenciler hem kendi atölyelerini gerçekleştirme hem de diğer atölyelere katılma fırsatı buldu. Atölyeler, yarışmalar, teknoloji gösterileri, oyunlar, gün boyu süren roket gösterisi ve School Maker Faire’in simgesi olan maker robotu katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar