Subscribe Us


 

TARSUS’UN KADERİ İLE OYNAMAYIN

TARSUS'UN KADERİ İLE OYNAMAYIN

Tarsus’ta  yaşayanlar olarak bugüne kadar hep  şehrimizin  hak ettiği  hizmetleri  alamamasından  şikayet ettik durduk.  
Bazen önümüz kesildi. Kimi zaman siyasi  çekişmelerden  zarar gördük. Büyük oranda da  bir birimizin  paçasını çekiştirmekten  bir adım ileriye  gidemedik.
Tarsus ve Tarsus’ta  yaşayanlar olarak hep kaybettik.
Şimdi de  2018 yılında kurularak hayata geçirilen  Tarsus Üniversitesini,  yer sorununu çözemediğimiz  için kaybetme  tehlikesi  ile karşı karşıyayız maalesef.
Bilindiği  gibi geçtiğimiz aylarda Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfınca, Toros Kolejinin   bulunduğu 24.5 dönümlük alan  üzerindeki  tüm tesis ve mal varlığı ile Tarsus Üniversitesi tüzel kişiliğine devretme kararı oy birliği  ile alınmıştı.
Bu kararın  üzerinden  uzun zaman geçmesine  rağmen ne  hikmetse devir işlemi bir türlü gerçekleştirilemedi. Bu kararın çıkmasını kim veya kimler  engelliyorsa  ekmeğini yedikleri, suyunu içtikleri  bu şehre ihanet  ediyorlar demektir.  
Yer sorununun çözülememesi halinde Mersin veya  diğer  ilçelerde   Milli Emlaka ait  yer bakılacak böylece  yıllardır hayalini  kurduğumuz Tarsus Üniversitesi  avcumuzun içinden kayıp gidecek.
Aldığımız bilgiye göre  Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfı yarın(10.04.2019) bu konuyla  ilgili  bir toplantı yapacak.  Buradan  Vakfın  mütevelli  üyelerine  sesleniyorum ‘’NE OLUR TARSUS’UN  KADERİ İLE  OYNAMAYIN. ALDIĞINIZ  KARARA   UYUN BİRAN ÖNCE  YER TESLİMİNİ  GERÇEKLEŞTİRİN’’
Bu ayın sonuna kadar  söz konusu yerin  üniversiteye devredilmemesi halinde Tarsus  Üniversitesi  2019-2020 eğitim ve öğretim yılında  öğrenci alamayacak. Bu vebalin altında kalan  bir daha iflah olmaz. Bizden  söylemesi.
Ekonomik ve kültürel anlanmda kalkınmamızı  sağlayacak, şehrimize  hareket ve bereket  getirecek Tarsus Üniversitesinin kaybedilmemesi  için  başta  belediye başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan ve Bu şehrin tüm dinamikleri  harekete  geçmelidir.
Kendi çıkarları için  şehrimizin önünü kesmeye, geleceğini  karartmaya  çalışanlara  fırsat verilmemeli.Yorum Gönderme

0 Yorumlar