Subscribe Us


 

BELEDİYE BAŞKANLARI, MUHTARI DİNLEDİMersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Bozdoğan, “Bu kentin yönetiminde herkesin aktif olarak rol almasını gerektirecek komisyonları oluşturuyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ileBelediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Belediyesi Tesisleri’nde meclis salonunda kentin muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. CHP’li iki belediyebaşkanı , muhtarların sorun ve taleplerini dinledi. Başkan Bozdoğan, “10 bin yıllık geçmişi olan kentimizde turizm öğelerini ortaya çıkarılması ve tanıtılması konusunda çalışmalarımıza başladık. Bizim amacımız, bacasız sanayi olarak gördüğümüz kentimizi turizmini aktif hale getirmek ve bununla ilgili çabaları ortaya koymamız. Artık bu Tarsus üreten bir kent olacak, eğiten ve sağlıklı bir kent olacak. Sivil toplum kuruluşları, dernekler, köylülerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz ve muhtarlarımızdan oluşan yani bu kentin yönetiminde herkesin aktif olarak rol almasını gerektirecek komisyonları oluşturuyoruz.Bu iki aylık süreç zarfında bunların çoğu da tamamlanıyor. Bu önümüzdeki dönemler bu kent için inşallah çok iyi şeylere vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise, “Muhtarlarımız sorunlarını bize birinci elden anlatma imkanı bulacak, sorunlarına daha rahat, daha süratli çözüm bulacak. Kendisi içinde, temsil ettiği mahallesi içinde olumlu çalışmaların altına imza atmış olacak. Bundan sonraki süreçte birçok kez bir araya geleceğiz. Eksik kalan, yanlış olan yâda olması gereken ama yapılamamış hizmetleri tartışacağız. Her toplantımızın bir sonrası daha iyi hizmetler olsun diye gayret edeceğiz. Bundan yana endişeniz olmasın” dedi.
Toplantının ardından belediye başkanları Vahap Seçer ile Haluk Bozdoğan, katılımcılarla toplu fotoğraf çektirdi.
   Anlayan, yaşatan ve çoğu insanların hayatına dokunaraktan paylaşım gösteren bir kentin varlığını ortaya koyabilmek için
Muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen iki belediye başkanı
  Seçim sonrasında geçen 2 aylık bir dönem ve bu dönem içerisinde de zaten çoğu muhtar arkadaşlarımda biliyor. Gittiğimiz her yerde anlattığımız bir olay vardı. Artık bu kentin üreten bir kent olacağı, eğiten bir kent olacağı, sağlıklı bir kent olacağı ve bununla ilgili olarakta elimizde iki önemli kriter tarımın ve turizmin ki 10 Bin yıllık bir kentte yapılması gereken o turistik ögelerin bir an önce ortaya çıkartılması ve tanıtılmasıydı. Zaten var olmak, algılanmaktır. Bizim de amacımız o, bu kentte herşeyin ciddi anlamda pazarlamasını yapmaktan öte turizm anlamında bacasız bir fabrika gördüğümüz, bacasız sanayi olarak gördüğümüz turizmin aktif hale gelmesi ve bununla ilgili çabaları ortaya koymamız. Şimdi bazı kriterler elbette oldu. Elbette sıkıntılı bir borçlanmayla karşı karşıya kaldık ama bunlar koca Tarsus'un 350 Bin nüfusa sahip Tarsus'ta çok önemsenecek, çok büyütülecek borçlar değil, elbette daha fazla çalışıp bunların biran önce ortadan kaldırılması için elimizden gelen herşeyi yapacağız. Bunla ilgili de güzel bir ekip çalışmasına başladık. Gerçekten çok çalışkan belediye başkan yardımcılarına ve müdürlere sahibim ama hepsinden önemlisi yapmamız gereken aydınlanıp, anlayan, yaşatan ve çoğu insanların hayatına dokunaraktan paylaşım gösteren bir kentin varlığını ortaya koyabilmek için bizim katılımcı demokrasi dediğimiz, temsili olarak değil. Herkese ihtiyacımız olan yönetim şeklini geliştirmek. Elbette bunlardan en önemli ögede muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları, dernekler, köylülerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz. Bu kentin yönetiminde herkesin aktif olarak rol almasını gerektirecek komisyonların hepsinide oluşturuyoruz. Zaten bu iki aylık süreç zarfında bunların çoğuda tamamlanıyor. Bu önümüzdeki dönemler bu kent için inşallah çok iyi şeylere vesile olacaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. 
Başkan Seçer
Bu toplantıları sık sık yapacağız. İsteyen iştirak eder isteyen etmez ama iştirak eden de sorunlarını bize birinci elden anlatma imkanı bulacak, sorunlarına daha rahat, daha süratli çözüm bulacak. Kendisi içinde, temsil ettiği mahallesi içinde olumlu çalışmaların altına imza atmış olacak. Bundan sonraki süreçte dediğim gibi bir çok kez bir araya geleceğiz. Eksik kalan, yanlış olan yada olması gereken ama yapılamamış hizmetleri tartişacağız. Her toplantımızın bir sonrası daha iyi hizmetler olsun diye gayret edeceğiz. Bundan yana endişeniz olmasın.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar