Subscribe Us


 

TARSUS VE ÇAMLIYAYLA MUHTARLAR DERNEĞİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ


Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Derneği  31 Mart  seçimleri  sonunda  muhar seçilen  üyelerinin  birbirleriyle tanışıp kaynaşması  amacıyla  kahvaltıda  bir araya geldi.
Toybahçesinde verilen  kahvaltıya Tarsus kaymakamı  Yüksel Ünal, Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Müdürü Adem  Bahadır, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar derneği  Çamlıyayla  Temsilcisi  Cumayakası muhtarı  Ahmet Yılmaz ve muhtarlar katıldı. 

Tarsus ve Çamlıyayla  Muhtarlar Dernek başkanı  Mustafa Naci Güllü,  kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada Tarsus’ta  73 ,  Çamlıyayla da  5 muhtarın  yeni  muhtar  seçildiğini  belirterek tüm muhtarlara  görevlerinde  başarılar diledi. Güllü;Muhtarların  bilmedikleri  konularda  kendilerine  danışmalarını  isteyerek ‘Bir takım  olumsuzluklara  ve zor durumlara düşmemeniz için   bilmediğiniz  işlerin  altına  imza atmamanızı  istirham ediyorum. Bilmediğiniz  konularda mutlaka  danışın, danışın ki  hata  yapıp  zor durumlarda  kalmayın’’ dedi.
Köylerin  büyük  bir  bölümünde Telekom un  alt yapı  sıkıntısı nedeniyle  internete  erişimde  sıkıntılar olduğunu, aynı zamanda  telefonlarında  çekmediğini dile getiren  Başkan Güllü,  bu  sıkıntıların  biran önce  giderilmesi için gerekli yerlere  müracaatların  yapıldığını bildirdi.
Güllü konuşmasının son bölümünde de Tarsus’ta  neden  bir üniversite olmasın. Çocuklarımız neden başka şehirlere  gitmek  zorunda  kalsın. Vatandaşımız neden  maddi olarak sıkıntıya girsin. Tüm muhtarlarımdan  üniversite konusunda  destek istiyorum diyerek konuşmasını tamamladı.
Tarsus kaymakamı Yüksel  Ünal ‘da toplantıda yaptığı konuşmada  31 Mart’ta yapılan seçim sonunda  Tarsus’ta  muhtarların  3’te  birinin  değiştiğini ifade derek ‘’Vatandaşlarımız  bu yenilenmeyle   daha verimli  hizmet almak istediğini  ortaya koymuş.  Muhtarlık bir nevi  bilgi paylaşımıdır.  Bilgi çağında  yaşıyoruz.  Neyi nereden isteyeceğimizi  bilmemiz gerekir. ‘’ diyen  Ünal, vatandaşların hizmetlerden  daha hızlı faydalanmasının   yolunu açmak için  muharlıkların  web  site açmalarının  iyi olacağını  dile getirdi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar