Subscribe Us


 

TARSUS İDMANYURDU SEÇİMSİZ KONGRE YAPTITürkiye 2. liginde yer alan Tarsus idmanyurdunun olağanüstü  genel kurulu seçimsiz olarak yapıldı.
Belediye Nikah salonunda yapılan  genel kurula  Belediye başkan yardımcıları Av. Ali Dinsever, Muttalip Bobuşoğlu, Dr. Füsun Kaleli ve Serap Kurtçu, TİY başkanı Eyüphan Eyüboğlu,  Tarsus Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu, Kulüp yöneticileri, delegeler, spor camiasından  davetliler ve taraftarlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Tarsus İdmanyurdu’nun Yönetim ve denetim Kurulu raporları okunduktan sonra ibra edilerek aklandı. Tarsus İdmanyurdu’nun 3 yıllık tahmini gelir ve gideri 18 milyon 500 bin lira olarak kabul edildi.
Verilen bir önerge ile kulübün yönetimine talip çıkmaması nedeniyle  kongrenin seçim maddesinin ileri bir tarihe ertelenmesi istendi. Kongreye katılanların oy çokluğu ile seçim maddesi dışındaki maddeler  kabul edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde bir konuşma yapan Tarsus idmanyurdu kulüp başkanı Eyüphan Eyüboğlu, kendilerinin takımı 2. lige çıktığında devralıp yine 2. ligde teslim edeceklerini söyledi. Eyüboğlu “Tarsus idmanyurdu genelde belediyemizin desteği ile ayakta durmuş ve yine belediyenin desteğine ihtiyacı vardır. Çünkü maddi anlamda kulübe başka destek çıkan yoktur. Belediye sahip çıkmazsa bu kulüp ayakta kalamaz. Tarsus halkı ve işadamları kulübe sahip çıkmalıdır. bugüne kadar bize destek olan belediye başkanlarımıza ve işadamlarına , yöneticilerimize, taraftarlarımıza ve basın mensuplarına  teşekkür ederim.” dedi.
Kongre sonunda mevcut yönetimin tekrar seçim kararı alınana kadar görevde kalması kabul edildi. Eyüphan Eyüboğlu başkanlığındaki yönetim kurulu ise önümüzdeki günlerde yapacağı ilk toplantıda yeniden kongre kararı alarak  talip olanlara yönetimi devredecek.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar