AÇIK KAPI BÜROSU TARSUS’TA DA HİZMETE AÇILDIVatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla Türkiye genelinde olduğu gibi  Tarsus’ta da 15 Temmuz  itibariyle AÇIK KAPI bürosu düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Tarsus Kaymakamlığı giriş katında hizmet verecek olan AÇIK KAPI Bürosunun  bügün yapılan açılışına Tarsus kaymakamı Yüksel Ünal, Ak Parti Tarsus İlçe başkanı Nevzat Çetin ve yönetim kurulu  üyeleri, ilçe müftüsü Ali Can ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal;  ‘’Açık Kapı’ya müracaat eden  vatandaşlarımızın dilek ve temennileri  anında alınarak takip edilecek.  15 Temmuz itibariyle Türkiye  genelinde olduğu gibi  Açık Kapı Tarsus’ta da  çalışmaya başladı.

Normalde  yapılan müracaatlara 15 gün  içerisinde bilgilendirme yapılırken, burada  7 gün içerisinde  vatandaşın yaptığı  müracaata  olumlu yada  olumsuz cevap verilecek.  Bu uygulamanın  alt birimleride oluşturulacak belediye, tapu, vb. kamu  kurumlarındaki  işlemlerin  takibi  Açık Kapı görevlilerince yapılacak.’’ Şeklinde konuştu.
Vatandaşlar  şikayet, talep ve  ihbarlarını  bizzat Açık Kapı’lara giderek  sözlü veya yazılı  olarak  yapabilecekleri gibi,  www.açikkapi.gov.tr  interbet sitesi üzerinden elektronik  olarak da yapabilecekler.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar