BAŞKAN BEKTAŞ ASLAN: “YILIN İLK 7 AYINDA 511 ESNAFIMIZA 41 MİLYON 200 BİN TL KREDİ VERDİK”Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 2019 yılının ilk 7 aylık döneminde 511 esnafa 41 milyon 210 bin TL kredi kullandırdıklarını söyledi. Plasman tutarlarının 2 Ocak’ta 53 milyon 500 bin TL olduğunu, Temmuz 2019 itibariyle 18 milyon 100 bin TL artışla 71 milyon 600 bine çıktığını kaydeden Başkan Aslan, plasman tutarının artış göstermesinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Gündeme ilişkin değerlendirmede bulunan Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, “Öncelikle geçtiğimiz günlerde kutlanan basın bayramı dolayısıyla, tüm basın emekçilerine işlerinde başarılar diliyorum.

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak yaşadığımız kentimize katkı sunmak, esnaflarımızın işlerine destek olmak adına çaba sarf ediyoruz. Yerel yönetimlerle veya ilgili diğer kurumlarımızla projeler üreterek toplumsal yaşama katkı sağlamak bizim önceliğimizdir. Kooperatiflerin birincil görevleri plasman sağlamak ve bu plasmanı adaletli şekilde dağıtmaktır. Ve tabi ki bunları tekrar toplayarak yeni kredi imkanları sağlamaktır” dedi.

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi olarak üyelerinin acı günlerinde olduğu gibi mutlu günlerinde de yanlarında olduklarını kaydeden Başkan Bektaş Aslan, “50 kişi ile başladığımız kooperatifimizin şu an 2700 üyesi bulunmaktadır. Bizim buradaki görevimizi kısaca anlatacak olursak, parayı veren banka, yani devlet. Biz, başvuru yapan esnaflarımızın bilgilerini toplayarak, kredi çekme kriterlerine uygun olup-olmadığına bakarız. Şartları uygun olan esnaflarımıza kredi imkanı sağlayarak, onlara kefil olmaktayız. Sonuçta kullanılan para, hazinenin parasıdır. Geri ödenmediği zamanda maalesef yasal işlemler başlamakta; hiç istenmese de haciz işlemleri uygulanmaktadır” diye konuştu.

Başkan Aslan, “Biz burada yönetimimiz, denetim kurulumuz, personelimiz, Halk Bankası yetkilileriyle uyum içerisinde çalışarak, esnaflarımıza hizmet ediyoruz. Bunun yanında Bölge Birliğimiz ve Genel Merkezimiz bize yol göstermektedir. Bu noktada tüm esnaflarımıza hayırlı işler diliyorum. Allah dirliğimizi, birliğimizi bozmasın, yar ve yardımcısı olsun. Ehlibeyt yoldaşımız olsun. Bu vesileyle önümüzdeki günlerde kutlayacağımız Kurban Bayramını da şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Kooperatifin 2019 yılının ilk 7 aylık verileri konusunda da değerlendirmelerde bulunan Başkan Bektaş Aslan, “İçinde bulunduğumuz 2019 yılının ilk aylık diliminde 511 esnafımıza kredi imkanı sağladık. Sağlanan kredinin toplam tutarı ise 41 milyon 210 bin TL’dir. Bu dönemde gelen plasman miktarı ise 18 milyon 100 bin TL’dir.

2 Ocak 2019 itibariyle 53 milyon 500 bin TL olan plasmanımız bugün itibariyle 71 milyon 600 bin TL’ye çıkmıştır. Bu bizim için sevindiricidir” şeklinde konuştu. 


Yorum Gönderme

0 Yorumlar