BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN KAMUOYUNA DUYURUTarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, sosyal medyada gündeme taşınan bir yemek daveti ile  ilgili olarak açıklama yaptı.
Yapılan  açıklamada  ‘’Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan ile ilgili bazı yayın organları ve sosyal medyada çıkan, kamuoyunu gereksiz meşgul edecek düzeyde olduğunu düşündüğümüz bir yemek davetine ilişkin,  kamuoyuna bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.
Dün akşam, Doğu Akdeniz Üniversitesi yetkililerince tertiplenen, Tarsus Belediyesi’ni temsilen Başkanımız Sayın Dr. Haluk Bozdoğan ve Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Ünzile Kuru’nun da icabet ettiği yemek organizasyonu, karşılıklı temenni ve iyi dileklerle son buldu.
Başkanımız, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile ‘’Tarsus’ta Eğitim’’ konulu bir sohbetin kısa bir bölümüne iştirak etmesi ve davetin; resmi Ankara ziyareti dönüşüne denk gelmesi sebebiyle, toplantının tamamına katılım sağlayamamış bulunmaktadır.
Bu kadar kısa bir süre içerisinde, ismi ‘’Yemek Organizasyonu’’ olmasına rağmen Başkanımızın yemek bile yemediği, bulunduğu mekânın ziyaretçileriyle tek tek selamlaşıp, masalara kısa süreli ziyaretler gerçekleştirmesi bazı yayın organlarınca farklı değerlendirilmiş olup, Tarsus Belediyesi’nin onurlandırıldığı bu organizasyon sanki bir eğlence organizasyonuymuş gibi lanse edilmiştir.
Kişilerin yaşamlarına ve yaşam tarzlarına, eğlence kültürlerine ve eğlence tarzlarına saygı duymakla birlikte, Tarsus Belediyesi’nin ‘’davetli olduğu’’ ve Tarsus Belediyesi kasasından tek lira bile harcanmamış bu davetin çarpıtılarak servis edilmesi, ‘’Sosyal Belediyecilik’’ anlayışımız ve ‘’Gazetecilik Mesleği’’ ve de ‘’Meslek Ahlakı ve İlkeleriyle’’ hiçbir şekilde bağdaşmayan ‘’asparagas’’ bir haber servis edilmesine neden olmuştur.
Bu tip haberlerin servis amacı ve şekli aşikârdır. Amaç ve amaçlar ne olursa olsun, Tarsus Belediyesi’nin modern, çağdaş ve yenilikçi belediyecilik anlayışına gölge düşürülemeyecektir.
Halkımızın, aslı astarı olmayan bu tip yayınlara itibar etmemelerini rica eder, kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.
T.C. TARSUS BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Yorum Gönderme

0 Yorumlar