FARKINDALIK İÇİN TEMİZLİK İŞÇİLİĞİNE SOYUNDU


BAŞKAN BOZDOĞAN FARKINDALIK  İÇİN TEMİZLİK İŞÇİLİĞİNE SOYUNDU

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,  eline süpürge alarak işçilerle birlikte temizlik  yapıp, oturma banklarını boyadı.
Başkan Dr. Haluk Bozdoğan, Başkan  Yardımcıları Ali Erhan Okay, Av. Ünzile Kuru,
Dr. Füsun Kaleli, Başkan Danışmanı Sıtkı Dev ve temizlik  personeli ile birlikte sosyal sorumluluk  projesi kapsamında Rauf Denktaş Parkı’nda temizlik yaptı.
Temiz ve sağlıklı bir çevre oluşturmak için yelek giyen Başkan
Bozdoğan, sabahın erken saatlerinde işçilerle birlikte çöp toplayıp, yerleri süpürdü, eline fırça alıp parktaki bankalar ve oturma gruplarını boyadı.
Yaptığı bu çalışmayla, topluma el bilirliği ile kentimizi temiz tutalım mesajını veren Başkan Bozdoğan, vatandaşların yoğun şekilde kullandığı parklarda, mesire yerlerinde ve açık alanlarda çevre temizliğinin önemine işaret etti.
Bozdoğan, farkındalık etkinliğinin ardından yaptığı açıklamada; “Çevreye ve topluma karşı duyarsız kişiler tarafından gelişi güzel yerlere atılan çöplerin, görüntü kirliğine neden olarak hastalığa davetiye
çıkardığını belirterek temiz ve sağlıklı toplum olmanın yolu bilinçli olmaktan geçiyor. Şirin ve güzel ilçemizi temiz tutmak için daha fazla özen göstermeliyiz. Ekiplerimiz gece gündüz demeden
çalışıyorlar. Temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarımız artarak devam edecektir. Vatandaşlarımızı
çöp veya atıklarını daha temiz bir çevre için konteynerlere atmaya davet ediyoruz. Yapılan hizmetler
kişinin kullanımına değil tüm toplumun hizmetine sunulmuştur. Bu nedenle toplumumun birbirlerine saygı çerçevesinde parkları, mesire yerlerini ve piknik alanlarını daha temiz bir şekilde doğaya saygılı

biçimde kullanmaları gerekiyor. Gelecek nesillere daha yaşanılır bir kenti miras bırakabilmenin yoludoğaya zarar vermeden yaşamaktan geçiyor” dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar