TARSUS ÖZEL TOROS KOLEJİ 15 GÜN İÇİNDE BOŞALTILACAKTarsus Özel Toros Koleji'nin binasının "riskli yapı" olduğu tespit edildi. Okul 15 gün içinde boşaltılacak.
Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal imzasıyla  Ergenekon mahallesi Cahar Dudayev Bulvarı'nda bulunan ve Özel Toros Okulları tarafından kullanılan binanın 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi hakkındaki kanun kapsamında düzenlenen riskli yapı tespit raporlarının Mersin valiliğince  (Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü) hazırlandığına dikkat çekildi.
 Bu nedenle 6306 sayılı kanunun takibi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce, 7269 sayılı kanun Kaymakamlıkça takip edildiğinden söz konusu yerde hizmet veren Özel Toros Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesinin "15" gün içinde boşaltılması, başka bir yer teminine geçmesinin bildirilmesi ve bu durumdan öğrencilerin mağdur olmaması için ivedi olarak öğrenci velilerine durumun bildirimesi gerektiği kaydedildi.
Tarsus Belediyesi ve Tarsus Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda ise ilgili binaların ilgili yasalara göre 15 gün içinde boşaltılması gerektiği, boşaltılmadığı takdirde resen boşaltılacağı ve masrafların sahiplerinden tahsil edileceği, binalara geçişe ve binalarda oturulmasına müsaade edilmeyeceğinin taraflara bildirilmesi istendi.
Toros Koleji'nde çocuklarını okutan ya da yeni kayıt yaptıran veliler, Çocukları nerede devam edeceğini öğrenmek için okul  idaresine başvursunlar

Yorum Gönderme

0 Yorumlar