TARSUS’TA AKDENİZ SİNEĞİ İLE BİYOTEKNİK MÜCADELE TUZAKLARI DAĞITILDI.


        

Tarım ve Orman Bakanlığının Akdeniz Meyve Sineğine karşı Ulusal Mücadele çerçevesinde yürüttüğü proje kapsamında 18/07/2019 tarihinde  Kaymakam Yüksel ÜNAL’ın katılımı ile İlçemizde 52 üreticimize 600 dekarlık alanda kullanılmak üzere 2920 adet Akdeniz Meyve Sineği ile biyoteknik mücadele tuzakları dağıtıldı.
        İlçe Tarım müdürü Hayri Erdoğan ‘’Ayrıca, proje kapsamında İlçemizde Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele çalışmaları,  teknik personelimizce yapılan sürveylerde Akdeniz Meyve Sineğinin yoğunluğunun tespit edildiği dönemlerde 4 (dört) defa toplu mücadele kararı alınmıştır. Bu kapsamda İlçe genelinde kısmi yem dal ilaçlaması ve kültürel mücadele işlemleri tavsiyesinde bulunulmuştur.’’ dedi.
        Hayri Erdoğan  ‘’İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce  alınan ve alınacak toplu mücadele ilaçlama kararlarına uyulması, hasadı biten bahçelerde dökülen meyve ve bitki artıklarının toplanarak imha edilmesi gibi tedbirlerin alınması gerekliliği bildirilmiştir. Bu hususlara uyulmadığının tespiti halinde 5996 Sayılı Kanunun 15.maddesi uyarınca idari para cezası uygulanacağı üreticilere ilan edilmiştir. ‘’ dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar