TEK UMUDUMUZ ELVAN...TARSUS Üniversitesi  kurulalı 2 yıl oldu. Yeni fakültelerde eklendi, ne yazık
ki Tarsus olarak  Üniversitenin yeri konusuna bugüne kadar bir çözüm bulamadık.  Sözde herkes Tarsus’u  çok seviyor, elini  taşın altına koymaya  gelince,   söz söylemsi  ve  çözüm üretmesi gereken siyasilerimizden  ve STK lardan bu gayreti  yeterince göremiyoruz.
Tarsus basını konuyu sürekli gündemde tutuyor. Tarsus Kaymakamımız Yüksel  Ünal bir  devlet görevlisi, bugün var yarın yok. Buna rağmen  bir Tarsusludan daha fazla çaba ve  gayret sarf ediyor.  Kendisine buradan  şehrimiz adına  şükranlarımızı  sunuyoruz..
Değerli milletvekillerimiz sayın Ali Cumhur Taşkın, sayın Baki Şimşek ve sayın Ali Mahir  Başarır,  Tarsuslular  sizleri Ankara’ya bizleri temsilen gönderdi. Bu kadim şehri  kısa ve orta vade de  sosyal, ekonomik ve  kültürel  anlamda  zenginleştirecek, hareketlendirecek  Üniversitenin  yeri konusunun çözümü için  gerekli  gayreti  göstermediğiniz  düşüncesi  hakim kamuoyunda. Tarsus’un ötelenmeye, zaman  kaybetmeye  artık  tahammülü  kalmamıştır.  
Kısa adı TEV olan  Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfına ait  Toros Kolejinin  kiracı olarak bulunduğu  taşınmazın  devri  için  Vakıflar  Genel Müdürlüğünden olur yazısı gelmeden devir işlemini  yapamayız  diyorlar.  Sayın vekillerimiz  Vakıflar  Genel Müdürlüğünden  biran önce  olur yazısının  çıkarılması  için gayretlerinizi bekliyoruz.  Gelin, TEV mütevelli heyetinin  elinden bu kozu da alalım bakalım ondan sonra hangi bahanenin  arkasına sığınacaklar.   Tarsus’un artık  ötelenmeye, zaman  kaybetmeye  tahammülü kalmamıştır.
TARSUS’UN TEK UMUDU  BAKANIMIZ LÜTFİ  ELVAN…
TBMM Plan  ve  Bütçe  Komisyonu  Başkanı ve Mersin Milletvekilimiz  sayın Lütfi Elvan  Tarsusluların  tek umudu.
Geçtiğimiz yıl  kurulan  Tarsus Üniversitesinin  2 yıldır  çözülemeyen  yer  konusunda Tarsuslular umutlarını  bakanımız Lütfi Elvan’a bağlamış durumda.
Sayın  Bakanımızdan,  TEV mütevelli  heyetinin  Vakıflar Genel Müdürlüğünden beklediği  olur yazısının çıkarılmasıdır, Tarsus Üniversitesinin  önündeki engellerin  kaldırılarak  biran önce  öğrenci kayıtlarının  alınmasını  dört gözle bekliyoruz.  Torosların evladı,  bakanımız ve Mersin milletvekilimiz  sayın Lütfi  Elvan’ın  Tarsusluların  umutlarını  boşa  çıkarmayacağına yürekten inanıyoruz.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar