BÜYÜKŞEHİR’İN PROJELERİ İLE KARADUVAR AYAĞA KALKACAK


BÜYÜKŞEHİR’İN PROJELERİ İLE KARADUVAR AYAĞA KALKACAK
SEÇER: “BU BÖLGENİN KADERİNİ TERSİNE DÖNDÜRMEK BİZİM ELİMİZDE”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, saha inceleme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Karaduvar’a adeta çıkarma yapan Başkan Seçer, hem atıksu arıtma tesisini, hem de Karaduvar sahilini inceledi.
Akdeniz’i 13 ilçe içinde en üst sıraya koyduğunu belirten Seçer, “Akdeniz, çok büyük sorunlar taşıyor. Fabrika, üretim, ekonomi burada ama yoksulluk, çarpık kentleşme, sağlıksız yaşam ve çevre koşulları da burada. Böyle bir tezat var. Bizim buraya çok özel, pozitif bir bakışımızın olması lazım. Bunu da yapıyorum çünkü benim anlayışım bu. Çünkü daha önce hizmette şu veya bu sebeple gecikmiş, ötelenmiş, üçüncü dördüncü sıraya atılmış. Bunları tersine döndürmek bizim elimizde. Bunlar güç isteyen, para isteyen meseleler” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, saha inceleme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Karaduvar’a adeta çıkarma yapan Başkan Seçer, hem atıksu arıtma tesisini, hem de Karaduvar sahilini inceledi. İnceleme gezisinin ardından bölge esnafı ile bir araya gelen Başkan Seçer, onların görüşlerini aldı, şikayetlerini dinledi. Yılların ihmaline uğrayan ve ötelenen Akdeniz İlçesi’ni yapacakları projelerle ayağa kaldıracaklarının sözünü veren Seçer, vatandaşların bekledikleri hizmetlerin vakit kaybetmeden geleceğinin altını çizdi.
Başkan Seçer, Karaduvar için çok güzel projelerinin olduğunu ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi’ne ait 10 dönümlük bir bölgeye, içerisinde sosyal donatı alanlarının olacağı bir park yapacaklarının müjdesini de verdi.
Çocuklar Başkan Seçer’i Karaduvar Halk Festivali’ne davet etti
Başkan Seçer’in Karaduvar gezisi Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi ile başladı. Ardından Büyükşehir Belediyesi’nin de düzenlemeler yaptığı sahil boyunca incelemelerde bulunan Seçer, bölgenin sorunlarını ilk ağızdan dinlemek için esnaf ile bir araya geldi. Mutlu Kıraathanesi’nde vatandaşları dinleyen Seçer, ardından Akdeniz Belediyesi Karaduvar Mahalle Evi’ne giderek, Karaduvar Halk Festivali’ne hazırlanan çocuklarla bir araya geldi.  Seçer’in etrafını saran çocuklar gösterilerini izlemesi için Başkan Seçer’i Karaduvar Halk Festivali’ne davet etti.
Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasitesi büyüyor
Karaduvar bölgesinin en büyük arıtma tesisi olan atıksu arıtma tesisini inceledikten sonra bir değerlendirme yapan Başkan Seçer, “Burada kapasite sorunu yaşıyoruz. Özellikle yağışlı havalardan mevcut sistem içerisine yüzey suyu ya da yeraltı suyu karışıyor. Bu da arıtmamızın kapasitesini zorluyor. Bu bize önemli sorunlar yaratıyor. Bu konuda arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapıyorlar. Proje çalışmaları devam ediyor. 2020 yılının Şubat ayında projesi hazır olacak. Akabinde inşaat ihalesine çıkacağız. Maksimum üç yıl içerisinde inşaatı tamamlamayı düşünüyoruz. Kapasite sorunu aşılacak. Çevre ve halk sağlığı için biz bu işi çözeceğiz” dedi.
“İnsanlar kokudan yaşayamaz hale gelmiş ama biz bu işi çözeceğiz”
Yapılacak yeni sistemle koku sorununun ortadan kalkacağını ifade eden Seçer, “Bu bölgedeki insanlara ikrah getirmiş, kokudan yaşayamaz hale gelmişler. Burada havuzların üzerini kapama suretiyle bu kokuyu önleyeceğiz. Bunu kısa sürede yapacağız. İçme suyu sorunu bizden önceki dönemde tamamlanmış ama bunun yarattığı kaldırım, cadde gibi yüzeysel tahribatlar var. Onları da halledeceğiz” diye konuştu.
Karaduvar sahili için Büyükşehir düğmeye bastı

Büyükşehir Belediyesi’nin Karaduvar Sahili’nde yaptığı düzenleme çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Seçer, “Bu kadar güzel bir hinterlandın mezbelelik olması da ayrı bir değerlendirme konusu. Bunu düzeltmek lazım. Buraya proje yapmak lazım. Burada moloz yığınları vardı. Arkadaşlarımız bu konuda hassasiyet göstermişler. Hemen iş makineleri geldi, burada çalışmalar yaptı. Bir nebze olsun buralar düzeltildi”ifadelerine yer verdi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar