BRİÇ TURNUVASI SONA ERDİBOZDOĞAN; “BRİÇ OYUNU, DEMANS VE ALZHEİMER HASTALARINA İYİ GELİYOR”
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Briç oyununun matematik, psikoloji, disiplin ve sağlık açısında olumlu etkileri olduğunu belirterek, “Briç oynayanların Demans ve Alzheimer hastalığına yakalanma oranı çok düşük” dedi.
Çamlıyayla Belediyesi, Tarsus Briç Spor Kulübü ile Tarsus Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 11. Geleneksel Briç Turnuvası gerçekleşti. Bir otelde düzenlenen turnuvaya, Tarsus Belediyesi Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Briç Spor Kulübü Başkanı Ramazan Avşar, Türkiye Briç Federasyon birincisi Süleyman Kolata, U 16 kategorisi birincisi Toygar Tuncay Altun ile ikincisi Tuana Altun ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Başkan Dr. Haluk Bozdoğan , “ Briç, olimpiyat kategorisinde kabul edilen bir zeka oyunudur. Beni en çok mutlu eden hangi dinden olursa olsun, hangi cinsiyetten olursa olsun, hangi yaştan olursa olsun herkesin oynayabileceği bir spordur Briç. Briç oyunu, bilimsel olarak düşündüğünüzde matematikte, psikolojide, disiplin ahlaktaki katkısı büyük. Sağlık açısında da baktığımız da Briç oynayanlar, Demans ve Alzheimer hastalığına yakalama oranını düşürüyor” ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından turnuvada dereceye giren Kuzey – Güney birincileri Tufan Köse-Hayriye Birgül, Doğu – Batı birincileri Erol Duman, İbrahim Tansalar ve ikinci ile üçüncülere plaket ve ödül takdim edildi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar