CHP DANIŞMA KURUL TOPLANTISI YAPILDICHP Tarsus İlçe Danışma kurulu toplantısı yapıldı.
Nikah Salonunda yapılan Danışma Kurulu toplantısı büyük ilgi gördü.
Toplantıya İl başkanı Adil Aktay’ın yanı  sıra, Mersin büyükşehir belediye başkanı Vahap
seçer, CHP milletvekilleri Ali Mahir Başarır,  Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel ile Belediye
başkan yardımcısı Ali Dinsever, Belediye Meclis  üyeleri CHP ilçe Örgütü  başkanı Ali İlk,
Meclis üyeleri ile partililer katıldı.
Açılış ve saygı duruşundan sonra istiklal marşı okundu. Ardından Danışma kurulunu yönetmek üzere İlçe başkanı Ali İlk ve Danışma kurulu üyelerinden 4 kişi oturumu yönetti.
Danışma Kurulunun açılışını yapan ilçe başkanı Ali İlk, “Tarsus’ta 25 yıl sonra, Mersin’de de 5 yıl sonra yeniden Belediyeyi CHP’li kadrolara kazandırdık. bu başarıda tüm halkımızın katkısı var Genel başkanımız kemal Kılıçdaroğlu’nun ve ekibinin ortaya koyduğu güç ve politika ile bizlerde sandıklara sahip çıkarak bu büyük zaferi birçok yerde kazandık” dedi.
İl Başkanı Adil Aktay da konuşmasında “Belediyeleri rant kapısı olarak görmedik, belediyelerde partizanlığa izin vermeyeceğiz. CHP’li belediyeler kazandıkları belediyelerde aydınlık yeni dönemlerin önünü açmıştır”
dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise konuşmasında “CHP’nin kazandığı 11 Büyükşehir belediyesi içinde 10 belediyede ilçelerden gelen arkadaşlarımız aday gösterilerek kazandı. Mersin’de ise daha önce belediye başkanlığı yapmamış tek aday bendim. bende iki dönem milletvekililği yaparak siyasi tecrübemle belediye başkanı seçildim. Bizin belediye
başkanı seçilmemizde Mersin’de İyi Partinin katkısı yoktur, ama HDP’nin katkısı vardır. Biz tüm dünya halklarını seviyoruz ve her zaman dünya barışından
yanayız” diyerek yaptıkları hizmetlerin küçümsenmemesini istedi.
Daha sonra CHP milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel birer konuşma yaptı.

Konuşmalardan sonra verilen 10 dakikalık aranın ardından danışma kurulu toplantısına katılanların istek, sorun ve dilekleri dile getirildi, notlar alındı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar