NEZİHİ USTAYA ABD’DEN DAVET GELDİ71 Ülkeden Bin 700 sanatçının katıldığı Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalinde Tarsus’lu devlet sanatçısı El Sanatları Ahşap Oymacılığında göz doldurdu.
İstanbul da düzenlenen ve 71 ülkeden çeşitli branşlarda Bin 700 sanatçının, Türkiye’den ise 50 sanatçının katıldığı festival sona erdi. 
Hiçbir kurumdan ve kişilerden yardım almadan İstanbul Büyükçemece de düzenlenen Uluslar arası el sanatları festivaline katılan Kültür Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Ahşap Oymacılığı Devlet Sanatçısı Nezihi Ünal Demirtaş festivalde yoğun ilgi gördü.
Türkiye’den altı El Ahşap Oyma ustasının katıldığı festival Kültür park Fuar alanında gerçekleşti.
Yaklaşık üç gün süren festivalde çeşitli ülkelerin sanatçıları tarafından da Türk El Oyma Sanatı ilgi görürken, Tarsuslu Devlet Sanatçısı Nezihi Ünal Demirtaş, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kültür elçileri tarafından ABD’ye davet edildi.
Mersin ve Türkiye genelinden çeşitli görselleri ile ilgi odağı olan Demirtaş, “fuarda ülkem ve kentim için onur duyduğum anlar yaşadım. Tablo ve çalışmalarımızla fuara damga vurduk. Ancak çok üzgünüm, nedeni ise destek görmememiz dedi.
Usta sanatçı Nezihi Ünal Demirtaş’ın çalışmalarını onlarca ülke vatandaşı ve Türk heyeti ilgi ile izledi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar