TARSUSLU İKİZ KIZ KARDEŞ YENİDEN GÖRMEK İSTİYOR
TARSUSLU İKİZ KIZ KARDEŞ YENİDEN GÖRMEK İSTİYOR

Tarsuslu  ikiz olan  görme engelli iki kız kardeşin hayali..
Onlar görmek istiyor. Ve umutları var.
Gazeteci Yazar Yakup Boncuk'un haberine göre, ikiz kızların  görebilmesi için önemli bir ameliyat olması gerekiyor.
Onlar Yeşilyurt mahallesinde oturuyorlar. 16 yaşına giren Mihriban ve Berivan Boyacı adlı ikiz iki kız kardeşin Hatay’da özel bir hastanede yapılan kontrol ve muayenelerinde görebilmeleri için umut ışığı doğdu.
Anneleri de  görme engelli.. Anneleri Raziye Boyacı, kızları Mihriban ve Berivan ile bir yakını  geçen yıl  İstanbul’a giderek  Dünya Göz Hastanesinde yeni bir muayeneden geçirilmişti. 
 Ancak maddi imkansızlıktan tedavileri yarım kalmıştı.
Tarsus ta yaşayan doğuştan yüzde 90 görme engelli ikiz kız kardeşler 16 yaşındaki Mihriban ve Berivan Boyacı,   geçtiğimiz aylarda  bu kez Hatay’ın Defne ilçesinde özel bir hastanede  yapılan muayenede yeniden görme fırsatı çıktı. İkizlere takılacak yapay mercek ile yeniden görebilecekleri  bildirildi.
Özel Doğu Akdeniz Hastanesi'nin Göz Doktorlarından Doç. Dr. Cengaver Tamer hastalarına umut olurken Tarsuslu ikizlere de umut verdi.
Sadece parlak ışığı hisseden ve göz tansiyonlarının artması nedeniyle bu ışığı da kaybetmek üzere olan Mihriban ve Berivan, MUKAL da okuyor. Ve takdirname alarak 1. Sınıfı bitirdiler, 2. Sınıfa geçtiler.
Onların  ameliyatının 2-3 ay içinde yapılması gerekiyor.
Anne Raziye Boyacı  son 2-3 aydır çocuklarının gözlerindeki rahatsızlık ve ağrılarının arttığını, “Devlet ve üniversite hastanelerinin kendilerine ümit vermediğini , özel bir hastanenin ise kendilerine yüksek miktarda ameliyat parası çıkardığını bu parayı da verecek güçlerinin olmadığını söylerken şimdi umutları var.  İkiz kızların ameliyatı için 10 bin TL ve ayrıca yapay mercekler içinde 10 bin Euro olmak üzere toplam 70 bin TL paraya ihtiyaçları bulunuyor.
 Bunun için hayırseverlerin desteği isteniyor.
Bilgi almak isteyen 0534 682  8224 nolu teleondan bilgi alabilir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar