AVCI, ‘TARIM SEKTÖRÜ KENT EKONOMİSİNİN KATALİZÖRÜDÜR’TARSUS  ZO BAŞKANI AVCI KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ
Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı ve beraberindeki  yönetim kurulu üyeleriyle Tarsus Kaymakamlığı'na atanan  Kadir Sertel Otcu’yu makamında ziyaret etti.
Başka Avcı, Tarsus’un Türkiye’nin en önemli tarım havzalarından birisi olduğuna dikkat çekerek, ürün çeşitliliği, kaliteli ve yüksek rekolteli ürünlerin yetiştirildiği bir kent olduğunun altını çizdi
Tarsus’un sebze ve meyve başta olmak üzere, Zeytincilik, Nar, Üzüm ve hayvancılıkta çok önemli bir konumda bulunduğunu dile getiren Avcı, tarım sektörünün kent ekonomisinin katalizörü olduğunu söyledi.
Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı ve Yönetim Kurulunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Tarsus’un tarım alanında çok ciddi bir potansiyele sahip olduğunu, kentin üreterek ekonomisinin daha da güçleneceğine işaret etti.
Kaymakam Otcu, Tarsus’ta üretilen tarım ürünlerinin markalaşarak, yurt dışı piyasalarında öncelikli bir sıraya oturması gerektiğinin altını çizerek, tarım sektörünün gelişmesine, köylü ve çiftçilerin kalkınmasına yönelik önümüzdeki süreçte değişik proje çalışmaları yapılabileceğini belirtti..

Yorum Gönderme

0 Yorumlar