BAŞKAN BOZDOĞAN: BELEDİYENİN BORÇLARINI 20 MİLYON TL DÜŞÜRDÜKTarsus Belediye Meclisi Eylül ayı Meclis toplantsı  yapıldı.  Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan  alınan tasarruf tedbirleriyle belediyenin  borçlarını  20 milyon TL düşürdüklerini  söyledi.
Bugün yapılan Eylül ayı Belediye Meclisi 9. Birleşimi 1. Oturumunda  komisyonlardan  gelen evrakları  görüştü. .  Meclis oturumunda görüşülen maddeler arasında, Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından ekonomi gücü olamayan, Teknoloji bağımlılığın yaşayan çocuklara ulaşılarak, Matematik, İngilizce, müzik, resim, tiyatro gibi alanlarda eğitim verilmesiyle ilgili gerekli desteğin verilmesine meclis üyelerince oy çokluğuyla kabul edildi.  Mecliste,  Amatör spor Kulüplerine 3 bin TL nakdi yardımın yapılmasıyla ilgili teklif ise birliğiyle kabul edildi. Muhalefet  meclis üyeleri  kamu yararına  hizmet veren tüm derneklerin  desteklenmesi gerektiğini dile getirdiler.
Tarsus’taki 22 amatör  spor kulübünün  yardım talebi görüşülerek  geçtiğimiz yıllarda amatör  kulüplere yapılan  1.5 milyon  Tl  yardımın kulüp başına  3 milyon TL olarak yapılması  oybirliği ile karara bağlandı.  
Tarsus Belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan  mecliste  yaptığı  konuşmada  ’çalmayacağız, çaldırmayacağız’’  diye başladığı  konuşmasında  ‘‘ Yeminimiz var  çaldırmamak için  çok çalışacağız. Bu şehrin   çıkarları için her şeyi yapacağız.  Göreve geldiğimiz de belediyenin  İller Bankasına  30 milyon,  kamu bankalarına 18 milyon ve  Özel  Bankalara  30  milyon TL borcu  vardı.  Biz  bu borçları düzenli olarak  olarak  öderken, gerçekleştirdiğimiz   tasarruf  tedbirleriyle  belediyemizin  borcunu 20  milyon lira  düşürdük’’ dedi.

Belediye bünyesinde kurulan şirkete de değinen Başkan Bozdoğan, liyakat ve başarıyı ön planda tutarak, iş istihdamı sağlayacaklarını dile getirdi. Başkan Bozdoğan; “Şirketimiz Ticaret ve Sanayi odasında, önümüzdeki hafta başkanı belirlenecek. Beraber yol yürüdüğümüz gariban çocuklarımızı işe alacağım ondan emin olun. O arkadaşlarımın tek bir emeklerini, alın terlerini feda edemem. Meclis üyelerimizin önerisini de dikkate alacağım.” ifadelerini kullandı.

Tarsus’un il  olması için mecliste grubu bulunan  partilerin temsilcilerine   çağrıda  bulunan  Başkan Bozdoğan ‘’ Tarsus’un il  olması  için birlik olmalıyız.  Gelin  bunun için  siyasi parti ayrımı yapmadan  birlikte çalışalım.  Tarsus’un  yarısı kadar  olmayan  ilçelerle aynı payı  alıyoruz.  Ankara’ya  tüm siyasi partiler   birlikte  gidelim, gelen bakanlarımıza  bu isteğimizi  çok güçlü bir şekilde  iletelim’’ şeklinde konuştu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar