İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MESAJ YAYINLADI


TARSUS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MESAJ YAYINLADI
Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet METİN' in 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı..
Sevgili Öğrenciler, Eğitim Ordumuzun Kıymetli Neferleri ve Değerli Veliler!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur" ifadesinin kılavuzluğunda cennet ülkemizin aydınlık yarınlarının, aziz milletimizin istikbalinin emanet edileceği çocuklarımızın ilim deryasına kulaç atacağı bir eğitim öğretim yılına köklü yenilikler eşliğinde,72.962 öğrenci, 2.183 derslik ve 4.330 öğretmen kadrosuyla başlamış bulunuyoruz.
Bilinmelidir ki eğitim; Hikmeti, hakikati ve güzel olanı aramak maksadıyla yapılan tabir-i caizse beşikten mezara kadar devam bir yolculuktur.
Sarsılmaz bir azim, değişmez bir kararlılık ve önlenemez bir heyecan isteyen bu irfan yolculuğu, yediden yetmişe tüm insanlığa birbirinden güzel hedefler belirlemektedir ki, güneş ıskalansa bile yıldızlara doğru yeni bir istikamet çizmektedir.
Bilgi Kaleminin Şefkat Mürekkebi Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
           "Dünyaya yeniden gelsem, yine öğretmen olurdum." diyecek kadar mesleğini seven sizler; ilgisiniz, bilgisiniz, sevgisiniz. Yüreğiniz engin denizler kadar şefkat dolu, kucağınız ummanlar kadar geniş. Her sözünüz öğrencilerimiz için bir ziyafet sofrası. Bu yönünüzle en büyük eserin mimarısınız. Bıkmadan,  ümitsizliğe düşmeden, sorumluluk bilinciyle görevinizi en iyi şekilde yapmanın gururunu yaşıyorsunuz. Bu kutlu yolda ümit ışığınızın hiç sönmemesini diliyorum.
Sizlere tevdi edilen ülkemizin geleceği küçücük yavrularımızı bu kutlu vatan toprağına âşık, değerlerine sahip, kardeşlik anlayışını deruhte etmiş, bilgili ve kültürlü bir insan olarak yetiştirmek ancak sizlerin gayreti, sabrı, fedakârlığı ve sevgisi ile mümkün olabilecektir. Bu dileklerle eğitim mefkûremizin eli ayağı, her şeyi olan sizlere yürekten başarılar diliyorum.

Çok Değerli Anneler ve Babalar!
Sizler, eğitim sistemimiz içerisinde, hedeflerimize ulaşmamız noktasında en önemli paydaşlarımızdansınız. Sizlerden gerekli katkıyı almadan tam olarak başarılı olmamız mümkün değildir. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı hayata beraberce hazırlayacağız. Bunun için her zaman iletişim halinde olmamız, kesintisiz bir diyalog ortamı oluşturmamız gerekmektedir. İnanıyoruz ki en iyiye ve güzele ancak bu şekilde ulaşabiliriz. Bu saikle bizlere olan çok kıymetli desteklerinizi artırarak devam ettirmenizi diliyorum.

Ve Sizler? Umudumuz, Geleceğimiz, Sevgili Öğrencilerimiz!       
Hepimiz biliyoruz ki okul; hayata hazırlanış değil, hayatın ta kendisidir.  Okullarınızda geçireceğiniz zamanı en etkili ve verimli bir şekilde kullanarak geleceğinizin ışığını bugünden yakacağınızı unutmayınız. Mevlana'nın "Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini şaşırmayasın?" sözünü kendinize düstur edinerek ve ilk günden kendinize hedef koyarak başarıya ulaşacağınıza inancım tamdır.
2019-2020 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, okulla bu yıl tanışan öğrencilerimize ve aramıza yeni katılan meslektaşımıza başarılar diliyorum.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar