TARSUS BELEDİYESİ PERSONELİ KAPI KAPI DOLAŞIYORTarsus Belediyesi personeli kapı kapı dolaşarak, vatandaşların şikâyet ve taleplerini dinlemeye başladı.
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatıyla halkın sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla belediye bünyesinde 15 kişilik bir ekip oluşturulurdu. Başlatılan uygulama ile personeller, kırsal mahalleler başta olmak üzere 179 mahalleyi ziyaret ederek, kapı kapı dolaşıyorlar. Personeller, esnaf ve vatandaşlarla yüz yüze görüşüp, dilek, öneri ve şikâyetleri not alıyor. Günde ortalama 250 vatandaş ile görüşen ekip üyeleri halkın taleplerini raporlayarak belediyenin ilgili birimlerine sunuyor. Acil çözüm bekleyen durumlar ise anında, çözüm süreci başlatılıyor. Tarsus Belediyesi bu uygulama ile halkın büyük takdirini toplarken, birçok vatandaş ise belediye personellerini karşılarında görünce hem şaşırıyor hem de mutlu oluyorlar.
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “ Göreve başladığımız ilk günden itibaren sorunlara çözme odaklı çalışıyoruz.  Katılımcı bir yerel yönetim anlayışı ile bu kenti halkımızla birlikte yöneteceğiz. Kapı kapı dolaşarak, vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını yerinde tespit edebilmek, halkımızın problemlerini, sıkıntılarını dinleyerek çözüm yollarını aramak amacındayız.” dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar