Tarsus Ülkü Ocakları Aşure dağıttı


  
İslâmiyet içerisinde önemli bir dinî yeri olan
 Muharrem ayı ve bu ayın onuncu gününde peygamberimiz Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin ve efradına yapılan Kerbela katliamı dolayısı ile Tarsus Ülkü Ocakları Aşure dağıttı.
Başkan Ziya Körüklü, günün anlam ve önemine ilişkin şu ifadelere yer verdi:
“Bilir ve inanırız ki, zalimlere biat, aynı zamanda zulme ortak olmaktır. Türk Milliyetçileri’nin iman kitabında böyle bir şey düşünülemez. Bizler Hz. Peygamberin yolundan bir an ayrı kalmayı kendisine zul addeden şerefli bir bayrağın taşıyıcılarıyız. Kutlu Nebi’nin ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’ sözü her Ülkücü için bir düsturdur ve böyle de olmalıdır. Hak yoluna baş koymuş olan Ülkü Ocakları, zalimin ve adaletsizliğin karşısında Hz. Hüseyin duruşunun bir emsalidir. Dün Hz. Hüseyin ve ahfadını katleden zihniyet bugün başka isimler başka şekillere bürünmüş halde karşımızdadır. Yezid duruşlu olup fitneye, lanete müstehak olarak kazanmaktansa Hüseynî duruşa sahip olup, yiğitçe ve imanlı bir şekilde kaybetmek evlâdır. Türk Milliyetçileri, Hz. Hüseyin misali dik duruşlu, cesaretli ve faziletli olduğu müddetçe karşısında hiçbir Yezid duramayacaktır. Asırlar önce bir damla suya hasret kalan, çöllerde ahfadı ile imtihan edilen Hz. Hüseyin gibi bugün de bizler imtihandan geçmekteyiz. Yüce yaradan bu imtihan dünyasında hiçbir ülkücüyü Hz. Hüseyin yolundan mahrum eylemesin.
Hz. Hüseyin’in şahsında haksızlığa karşı dik duran, şerefsiz bir zafer elde etmektense gerektiğinde onurlu bir yenilgiye bağır basan aziz milletimizin 10 Muharrem ayını en kalbî duygularla anıyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.”

Yorum Gönderme

0 Yorumlar